Фото: "Укрінформ"

Рада ЄС погодила продовження тимчасового захисту для біженців з України: названо терміни

Країни Європейського Союзу домовились продовжити механізм тимчасового захисту для біженців з України ще на один рік — з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року.

Про це повідомляє прес-служба Ради Європейського Союзу.

"Щоб забезпечити визначеність для понад чотири мільйони українських біженців, які зараз проживають у ЄС, Рада погодилася продовжити тимчасовий захист для людей, які рятуються від загарбницької війни Росії проти України, з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року", — йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що механізм тимчасового захисту був активований 4 березня 2022 року. Таке рішення було прийняте через кілька днів після того, як російські збройні сили розпочали широкомасштабне вторгнення в Україну. Його було автоматично продовжено на один рік.

Що таке тимчасовий захист

Система забезпечує негайний та колективний (тобто без необхідності розгляду індивідуальних заявок) захист переміщеним особам, які не мають можливості повернутися до своєї країни. Метою механізму є зменшення тиску на національну систему надання притулку та надання біженцям можливості користуватися гармонізованими правами в ЄС. Ці права включають:

  • Проживання
  • Доступ до ринку праці та житла
  • медична допомога
  • Соціальна допомога
  • Доступ дітей до освіти

Варто додати, що після сьогоднішньої політичної угоди Рада повинна буде офіційно прийняти рішення про продовження тимчасового захисту. Це станеться після того, як буде проведено юридичне очищення та переклад усіма мовами ЄС.

Нагадаємо, що понад 8,1 мільйона українців стали біженцями після повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави. Майже п'ять мільйонів громадян України подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в європейських країнах.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 28.09.2023 19:12