За заволодіння 39 тис доларів затримали адвоката

19 ЛИСТОПАДА 2021 10:46

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури затримано адвоката та посередника, які, прикриваючись неіснуючими зв’язками в СБУ та Офісі Генерального прокурора, шляхом обману заволоділи грошовими коштами підприємця у сумі 39 тис доларів США.

Повідомляє TrueUA, з посиланням на Офіс ГП.

За даними слідства, у вересні 2021 року адвокат, представляючись головою громадської організації «Антикорупційний комітет при Президентові України», запропонувала директору стоматологічного центру на Київщині свою допомогу у вирішенні питань, пов’язаних з перевіркою в його медичному центрі Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Київській області.

Вона повідомила підприємцю, що нібито співпрацює з СБУ і може організувати підтримку з усіх питань під контролем її співробітників. У подальшому, адвокат повідомила йому неправдиву інформацію про те, що перевірки контролюючого органу були ініційовані «кримінальним авторитетом» на прізвисько «Журавель». А також, що він нібито планує диверсію у медичному центрі із застосуванням бойових гранат.

Для припинення таких дій адвокат запропонувала директору центру надати їй 30 тис доларів США, які вона начебто передасть до СБУ за допомогу у вирішенні питань з перевірками та злочинними діями, що плануються щодо медичного центру, його працівників і членів сім’ї підприємця. Крім того, для недопущення у подальшому таких дій щодо медичного центру підприємець мав щомісячно передавати їй по 2 тис доларів США. 

Також адвокат повідомила підприємцю неправдиву інформацію про кримінальне провадження стосовно нього за фактом службової недбалості. Вона запевнила його, що має особисті зв’язки в Офісі Генерального прокурора та необхідності надати їй 5 тис доларів США для нібито подальшої передачі їх до Офісу Генпрокурора для вирішення питання про закриття цього провадження.

Сприймаючи слова адвоката як правдиві, та побоюючись за діяльність центру, життя і здоров’я працівників, а також членів своєї сім’ї, підприємець передав адвокату, у тому числі через залученого нею посередника, обумовлену суму коштів – 37 тис доларів США.

У ході контролю за вчиненням злочину правоохоронці затримали адвоката та посередника після одержання чергового траншу від директора стоматологічного центру у сумі 2 тис доларів США. Загальна сума коштів, якими заволоділи фігуранти, становить 39 тис доларів США.

Фото Офісу ГП.

Також читайте: Американських туристів оштрафували на 800 євро за те, що вони проникли в Колізей заради пива

Події, 19.11.2021 10:46