Фото: Офіс президента

Зеленський на саміті НАТО: з ким вже зустрівся український президент (оновлено)

У середу, 12 липня, президент Володимир Зеленський прибув на саміт Північноатлантичного Альянсу у Вільнюсі. На полях саміту український гарант зустрівся із низкою міжнародних союзників України.

Зокрема, гарант провів перемовини із канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, премʼєром Великої Британії Ріші Сунаком та прем’єр-міністром Австралії Ентоні Албенізі.

Зустріч з Шольцом

Зеленський і Шольц на саміті НАТО

Фото: Офіс президента

Зеленський обговорив із німецьким лідером гарантії безпеки для України на шляху в НАТО. Також сторони домовилися про надання додаткових пускових установок Patriot та ракети для них.

"Вдячний за готовність Німеччини до тривалої, багатолітньої підтримки України та нашого захисту свободи. Тривалі програми підтримки – це найкращий сигнал всім у світі, що наша Європа залишиться простором безпеки та миру", — зазначив український гарант.

За даними Офісу президента, Зеленський розповів про нарощування Росією виробництва ракет із використанням західних компонентів. Співрозмовники предметно обговорили подальшу багаторічну оборонну співпрацю України й Німеччини, зокрема функціонування хабів із ремонту західної техніки.

Глава держави також подякував за важливі рішення, ухвалені союзниками щодо посилення практичної співпраці між Україною й НАТО, зокрема започаткування багаторічної програми допомоги для підтримки повної взаємосумісності України з Альянсом у сфері безпеки та оборони. Володимир Зеленський високо відзначив започаткування роботи Ради Україна — НАТО.

"Президент наголосив, що сьогодні наша держава робить надзвичайно великий внесок у справу захисту миру, свободи та демократії на Європейському континенті, а 90% українців підтримують членство в НАТО", — зауважили в ОП.

Володимир Зеленський та Олаф Шольц також обмінялися думками щодо подальших кроків із реалізації Української формули миру та підготовки до проведення Глобального саміту миру.

Перемовини із Трюдо

Зеленський і Трюдо на саміті НАТО

Фото: Офіс президента

З прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо президент України також обговорював питання щодо членства нашої держави у Північноатлантичному блоці. До того ж Канада посилить спроможності Збройних сил України важкою бронетехнікою.

"Обговорюємо гарантії безпеки для України на шляху в НАТО – маємо розуміння Канади, буде розуміння світу, готуємо важливу безпекову перемогу для України. Вдячний Джастіну і Канаді за посилення наших воїнів бронетехнікою. Є потужні домовленості", — зауважив президент.

Крім того, за даними Офісу президента, Зеленський поінформував очільника канадського уряду про ситуацію на полі бою.

"Під час переговорів у форматі тет-а-тет та за участю делегацій Володимир Зеленський і Джастін Трюдо обговорили продовження надання Україні посиленої військово-технічної допомоги від партнерів до повного звільнення всіх тимчасово окупованих територій нашої країни. Було наголошено на важливості подальшого посилення захисту українського неба та участі Канади в коаліції винищувачів", — йдеться у повідомленні.

Окрему увагу сторони приділили обговоренню питань підготовки до проведення глобального саміту з імплементації Української формули миру.

Зустріч із Сунаком

Зеленський і Сунак на саміті НАТО

Фото: Офіс президента

У межах участі у Вільнюському саміті НАТО Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Ріші Сунаком.

В Офісі президента зазначили, що лідери обговорили оборонні потреби України, подальшу співпрацю щодо розширення спроможностей української армії на полі бою, зокрема завдяки далекобійній зброї та в майбутньому — сучасній західній авіації. 

"Володимир Зеленський подякував Ріші Сунаку й Сполученому Королівству за підтримку вступу України до НАТО та участь у наданні нашій країні дієвих гарантій безпеки на період до членства в Альянсі. Глава держави подякував Великій Британії за нещодавнє успішне проведення в Лондоні Конференції з питань відновлення України та ухвалені рішення про надання нашій країні довгострокової фінансової підтримки, зокрема шляхом спрямування заморожених російських активів на відбудову України", — додали в ОП.

Розмова з Албенізі

Зеленський і Албенізі на саміті НАТО

Фото: Офіс президента

На полях саміт НАТО Володимир Зеленський поговорив із прем’єр-міністром Австралії Ентоні Албенізі. Гаран подякував за виділення Україні нового пакету допомоги.

"Дякую! Новий потужний оборонний пакет, включно з 30 "Бушмастерами". Як завжди, маємо й повне політичне розуміння. Успішна зустріч", — резюмував гарант.

Україну запросять до НАТО: Столтенберг назвав умову

Країни НАТО 11 липня погодилися прийняти Україну до свого складу без Плану дій щодо членства. Північноатлантичний альянс узгодив відповідну декларацію.

Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив на брифінгу, що Україна отримає запрошення до НАТО, коли "погодяться усі союзники й будуть виконані умови".

Лідери країн-членів ухвалили пакет підтримки для України, який передбачає:

  • скасування вимоги щодо виконання ПДЧ;
  • довгострокову програму військової допомоги по 500 мільйонів доларів на рік для модернізації української армії та повного переходу на стандарти НАТО;
  •  запуск Ради Україна — НАТО, яка має стати платформою для консультацій у кризових ситуаціях.   

Всі положення щодо майбутнього вступу України країни-члени НАТО узгодили у спільному комюніке. У документі союзники описали бачення того, яким має бути шлях нашої держави до членства в Альянсі.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що на сьогодні Україні не відомі умови майбутнього членства в Північноатлантичному Альянсі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 12.07.2023 12:14