Якщо Україна зазнає поразки у війні через втрату підтримки з боку США, то "Росія прийде в держави НАТО".
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції 24 лютого.
"Якщо вони не будуть підтримувати Україну, вони втратять НАТО. Вони втратять впливовість США, лідерські позиції у світі, які абсолютно справедливі. І вони втратять підтримку держави, в якій 40 мільйонів людей", — сказав Зеленський.
Український гарант також розкритикував американських політиків, які висувають тези щодо надмірної підтримки України у цій війні.
"Не можна бути такими необережними. Хто хоче Третю світову війну? Невже хочуть ризикнути? Америка ніколи не кине держави НАТО. Ніколи. І якщо станеться так, що Україна не витримає через ті чи інші думки, послаблення допомоги, Росія прийде в держави НАТО. Так станеться", — наголосив президент.
Водночас, Зеленський не виключив той факт, що вторгнення Росії до іншої країни "цілком можливе", зважаючи на провокації щодо Придністров'я.
"На жаль, така ймовірність існує. І це може статися. Президенту Путіну треба показувати успіх і перемоги. Успіх на полі бою в Україні не відбудеться. Масованого реваншу не вийде, принаймні ми будемо боротися і якщо буде постачання, будемо більш сильними", — сказав Зеленський.
За словами президента, російський диктатор може використати для нового вторгнення "слабке місце", у якому Росія мала вплив ще від радянських часів. В зоні небезпеки може перебувати територія, де вже є певні конфлікти. Сьогодні під загрозою є, зокрема, Молдова з огляду на ситуацію з Придністров'ям.
"Йому (Путіну, — ред.) буде потрібно показувати успіх і всі розуміють, що успіху можна досягнути там, де є слабке місце. Бажано, щоб це були ті держави, на які до цього мав вплив радянський союз. Тут Молдова — яскравий приклад", — сказав Зеленський.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 24 лютого проводить прес-конференцію "Лютий. Рік незламності". Вона присвячена річниці повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну.
Зауважимо, Зеленський пояснив, як бачить мирні переговори із країною-агресоркою у майбутньому та що потрібно для того, аби цей діалог взагалі відбувся.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими