1 171 день війни
Особовий склад
963 270
Танки
10 786
Артилерія
27 588
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 157
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 446
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Зеленський анонсував зустрічі з лідерами коаліції охочих
Фото: Офіс президента

Зеленський анонсував зустрічі з лідерами "коаліції охочих"

Президент Володимир Зеленський заявив, що цього тижня відбудуться зустрічі із лідерами країн "коаліції охочих", до якої входять держави, що розглядають можливість відправки іноземного військового контингенту в Україну.

Таку заяву очільник держави зробив під час виступу на саміті країн–учасниць JEF (Об'єднаних експедиційних сил), до яких входять Британія, Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна, передає "Офіс президента".

"В Україні ми також готуємося до зустрічі з лідерами коаліції охочих — попереду серйозна робота", — наголосив гарант.

Він зауважив, що Києву потрібна коаліція, і "вона має бути достатньо сильною, щоб гарантувати безпеку відповідно до нашого спільного бачення".

"Я впевнений: Європа лише виграє від такої командної роботи — це допоможе посилити всю наявну архітектуру безпеки. Завтра — зустрічі", — зазначив президент.

Однак деталей щодо майбутніх зустрічей український гарант не розкрив. Також не відомо й те, хто братиме участь у цих зустрічах.

Що таке "коаліція охочих"

Коаліція охочих — це блок країн, який був створений 2 березня 2025 року прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Головна мета коаліції — консолідувати європейську підтримку України на тлі нестабільної політики США та створити передумови для довготривалого миру.

Вже 11 березня 2025 року представники служб безпеки з 30 країн зустрілися в Парижі для перемовин щодо створення міжнародних сил безпеки для України, які підтримуватимуть мир у разі підписання угоди про припинення вогню з Росією.

Водночас 15 березня британський прем’єр Стармер провів віртуальну зустріч із лідерами європейських країн і країн Співдружності, щоб зібрати "коаліцію охочих" для розгляду варіантів створення сил безпеки, які будуть розгорнуті на території України. Ще одна нарада у рамках коаліції відбулася за участю військових у Британії 20 березня.

Як країни входять до коаліції

На сьогодні понад 30 держав долучилися до ініціативи. Серед них: Австралія, Бельгія, Болгарія, Канада, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Туреччина, Україна, Велика Британія.

Яку допомогу блок може надати Україні

Світові лідери пропонують надати Україні військову підтримку (постачання озброєнь, підготовка українських військових), фінансову (виділення коштів на відновлення економіки та оборони), матеріально-технічну (постачання боєприпасів, дронів, систем ППО) та розвідувальну (обмін інформацією про плани та дії російських військ).

Водночас одним із головних питань є можливість відправлення міжнародного миротворчого контингенту в Україну.

Нагадаємо, раніше видання The Hill, посилаючись на слова Крістофера Шнаубельта, колишнього декана Оборонного коледжу НАТО та офіцера армії Сполучених Штатів Америки у відставці, заявляло, що перспектива введення миротворців може зміцнити довіру і підвищити шанси на укладення угоди між сторонами конфлікту, але сама по собі миротворча місія не здатна змусити сторони домовитися.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама