1 022 день війни
Особовий склад
757 340
Танки
9 526
Артилерія
21 067
Літаки
369
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 023
Крилаті ракети
2 859
Гелікоптери
329
БПЛА
20 111
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,6
41,4
43,8
43,7
Зеленський — про поступки територіями перед Росією: Юридично — це неможливо
Фото: Офіс президента

Зеленський — про поступки територіями перед Росією: Юридично — це неможливо

Україна не визнаватиме тимчасово окуповані території російськими, адже неможливо на це погодитись з юридичного погляду. Проблему окупації потрібно розв'язувати дипломатичним шляхом.

Про це український лідер Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю CBN.

"Якби у нас було дуже багато сил, техніки, того, що ми просили у наших партнерів, ми б швидше могли б тиснути на фронті. Якщо у нас таких сил буде недостатньо, то авжеж якісь питання можна вирішувати дипломатично. І це правильно", — наголосив президент.

Зеленський також зазначив, що Київ не визнаватиме юридично захоплені території російськими.

"Там багато людей раніше жили. Вони втратили домівки, хтось віддав своє життя, багато людей в полоні, десятки тисяч дітей були депортовані. Вони багато всього зруйнували. Як ми можемо визнати ту нашу землю російською? Значить пробачити їм все?" — додав глава держави.

За словами Зеленського, якщо Україна юридично визнає тимчасово захоплені території російськими, то "значить ми пробачили їм (росіянам, — ред.), значить світ заспокоївся та дав їм можливість".

"Тому юридично — це неможливо. Але. Але дипломатично — треба досягати своїх цілей. Цілі — це сталий та безпечний мир, і швидший для України", — резюмував Володимир Зеленський.

Раніше український президент Володимир Зеленський заявив, що запрошення до Північноатлантичного альянсу має бути надане всій території нашої держави. Водночас діяти НАТО зможе спочатку лише на підконтрольних землях.

Нагадаємо, що деякі країни-члени Північноатлантичного альянсу вже розпочали розглядати різні сценарії припинення війни в Україні. Зокрема, за інформацією Bloomberg, політики розглядають можливість надання Україні таких гарантій безпеки, які би захистили її, але не провокували російського диктатора Володимира Путіна на подальшу агресію. Одним із можливих варіантів припинення вогню є створення демілітаризованої зони.

Ще 5 грудня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Вони обговорили, зокрема, важливість запрошення України до Північноатлантичного альянсу.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама