Президент Володимир Зеленський призначив посла України в Ісландії. Посаду обійняв Олексій Гавриш.
Про це йдеться в указі №659/2025 опублікованому на сайті Офісу президента.
"Призначити Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Норвегія Гавриша Олексія Петровича Надзвичайним і Повноважним Послом України в Ісландії за сумісництвом", — йдеться в указі.
Народився 7 лютого 1985 року в селі Біленьке, що входить до Краматорської міської громади Донецької області. Навчався у Донецькому державному університеті управління який з відзнакою закінчив за спеціальністю "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності".
Гавриш має понад 20 років професійного досвіду у сферах енергетики, фінансового та стратегічного управління інвестиційній діяльності, будівництві, готельному та ресторанному менеджменті. У 2022 році Олексій Гавриш став членом правління ТОВ "Газорозподільні мережі України" (група Нафтогаз), де з лютого по квітень 2025 року тимчасово виконував обовязки голови правління.
У 2024 році був обраний Головою наглядової ради АТ "Запоріжтрансформатор". Упродовж 2023—2024 років був радником державного секретаря Міністерства оборони України. З квітня 2025 року Олексій Гавриш обіймає посаду посла України у Норвегії.
Нагороджений відзнаками Міністерства оборони України: Знак Пошани (2022), Медаль за сприяння обороні (2023), Хрест Пошани (2024).
Нагадаємо, 21 липня президент Володимир Зеленський провів нараду з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою та командою Офісу президента. Глава держави заявив про призначення 16 послів.