1 248 день війни
Особовий склад
1 047 250
Танки
11 049
Артилерія
30 777
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 201
Крилаті ракети
3 535
Гелікоптери
340
БпЛА
47 834
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Зеленський розповів, скільки коштуватиме виробництво дронів-перехоплювачів
Володимир Зеленський. Джерело: Офіс президента України

Зеленський розповів, скільки коштуватиме виробництво дронів-перехоплювачів

Виробництво дронів-перехоплювачів вже розпочалося. Загалом питання виробництва таких безпілотників становить шість мільярдів доларів.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, пише "РБК-Україна".

Зокрема, його запитали, чи є вже промислове виробництво дронів-перехоплювачів, на що він відповів позитивно. За його словами, виробництво вже почалося.

"Є плюси, є мінуси. Плюси. Чотири компанії — хороші, спроможності будуть у десяти компаній. Чому кажу "будуть", бо поодинокі вони виробили, грошей у них немає на це", — заявив президент.

Зеленський зауважив, що ціна виробництва таких дронів — різна. За його словами, є дорожчі, а є дешевші моделі, які відповідно мають трохи різні спроможності. 

"Зараз ціна цього питання загалом і терміново — шість мільярдів доларів", — наголосив президент.

Раніше, а саме 23 липня, міністр оборони Денис Шмигаль повідомляв, що наразі Україна вже уклала чотири контракти на понад три мільярди гривень на постачання дронів-перехоплювачів

Дрон-перехоплювач

Вони здатні протидіяти російським безпілотникам типу "Шахед". Окрім цього, він зауважив, що міністерство веде перемовини з партнерами про залучення фінансування на закупівлю таких перехоплювачів. Досягнуто перших домовленостей.

Дрони-перехоплювачі вже нищать російські "шахеди"

Президент Володимир Зеленський повідомляв, що під час російської масованої атаки 4 липня в українському небі ефективно відпрацювали дрони-перехоплювачі. За допомогою цього озброєння вдалось знешкодити десятки ворожих "шахедів".

"Десятки "шахедів" були збиті саме перехоплювачами. Максимально це масштабуємо. Більше виробництва таких дронів-перехоплювачів. Більше навчання та підготовки наших операторів дронів. Чітке завдання", — зазначав український лідер.

Своєю чергою, російські загарбники змінюють тактику масованих і тривалих обстрілів України. Це ускладнює роботу рятувальникам, які ліквідовують наслідки цих атак. Речниця ДСНС Світлана Водолага раніше заявляла, що це довготривалі атаки — спочатку дронами, потім ракетами, потім знову дронами.

Нагадаємо, раніше видання Defence Express повідомляло, що данська компанія Terma, яка є одним з провідних європейських комплектаторів винищувача п'ятого покоління F-35, співпрацюватиме з українською Odd Systems над недорогим зенітним комплексом для перехоплення ворожих дронів. Цей безпілотник використовуватиме технології штучного інтелекту. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама