1 216 день війни
Особовий склад
1 012 500
Танки
10 965
Артилерія
29 490
Літаки
416
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 188
Крилаті ракети
3 369
Гелікоптери
337
БпЛА
41 717
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Зеленський звільнив посла України в Німеччині Макеєва, — Bild
Макеєв Олексій. Фото: "Вікіпедія"

Зеленський звільнив посла України в Німеччині Макеєва, — Bild

Президент Володимир Зеленський звільнив посла України в Німеччині Олексія Макеєва. Його наступником може чинний посол в Ізраїлі Євген Корнійчук.

Про це повідомило видання Bild із посиланням на власні джерела у дипломатичних колах.

За даними видання, причина звільнення Макеєва — регулярна ротація дипломатів, Як зауважили журналісти, попередньо Макеєв залишиться у Берліні до лютого. 

"Однак за лаштунками все може бути інакше. Роботу Макеєва систематично та публічно критикував його попередник Андрій Мельник, який був послом у Берліні сім років. У дипломатичних колах кажуть, що Мельник не стримував критики й у кулуарах. Чи вплинуло це на рішення про звільнення Макеєва на нового міністра закордонних справ України Андрія Сибігу, поки незрозуміло", — йдеться у повідомленні.

Журналісти зауважили, що за час перебування Макеєва на посту посла Німеччина поставила Україні 121 бойовий танк та 140 БМП, а також безліч іншої зброї. Він представляв Київ у ФРН із жовтня 2022 року.

Водночас, як розповіли джерела Bild, наступником Макеєва може стати чинний посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

Нагадаємо, 20 грудня президент Володимир Зеленський погодив призначення нових послів України за кордоном. Загалом було прийнято понад 30 рішень.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама