Фото: росЗМІ

ЗСУ знищують більше, ніж Росія мобілізує: Інститут вивчення війни підрахував втрати окупантів

Армія Російської Федерації зазнає значних втрат по всій лінії фронту в Україні. Окупанти ледве встигають поповнювати свої резерви.

Про це йдетьcя у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Як зазначають аналітики, речник командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо 7 грудня заявив, що у листопаді на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках російські війська втратили майже 11 тисяч осіб. Водночас, наголошують у ISW, на цих напрямках нині оперативні темпи бойових дій нижчі, ніж на Авдіївському. Тому кількість загиблих росіян у районі Авдіївки може бути ще вищою

"Раніше українські офіційні особи повідомляли, що російські сили втратили 5000 військовослужбовців убитими та пораненими поблизу Авдіївки та Мар’їнки (на захід від Донецька) між 10 і 26 жовтня, коли російські сили розпочали дві хвилі важкомеханізованих штурмів, щоб захопити Авдіївку. Наразі російські війська проводять масовані піхотні штурми з метою захоплення Авдіївки, очевидно, намагаючись зберегти бронетехніку, незважаючи на ризик ще більших втрат живої сили", — підкреслили аналітики.

За підрахунками експертів, окупанти зазнають значних втрат і при обороні на лівому березі Херсонської області. Там між 17 жовтня та 17 листопада ліквідували понад 1200 і поранили понад 2200 російських військовослужбовців. Також українські війська продовжують контрнаступальні дії на заході Запорізької області, де завдають аналогічних втрат російським військам, що обороняються на цій ділянці фронту.

У ISW припускають, що Росія щомісяця мобілізує від 20 до 40 тисяч осіб. На думку аналітиків, значні втрати на полі бою, ймовірно, перешкодять російським силам повністю поповнити та відновити існуючі підрозділи в Україні та сформувати нові оперативні та стратегічні резерви.

"Цей показник може бути нижчим, ніж поточний темп втрат російської армії в Україні. Дані щодо російських втрат уздовж лінії фронту свідчать про те, що місячні втрати росіян можуть перевищувати цифру в 20 000 нових мобілізованих щомісяця. Всі доступні цифри свідчать про те, що російські військові змогли лише підтримувати поточний рівень укомплектованості в Україні, незважаючи на заявлену високу кількість новобранців. Проте Росія, схоже, може продовжувати нести такі втрати та компенсувати їх новими кадрами, доки президент Володимир Путін здатний стримувати негативні внутрішні наслідки", — наголошують в ІSW.

Нагадаємо, бійці Збройних сил України продовжують наземні операції на лівобережжі Херсонської області. Українські захисники змогли укріпити плацдарм. За інформацією аналітиків ISW, російські воєнкори стверджували, що штурмові групи ЗСУ кілька разів намагалися просунутися на південь від Кринок. Також за даними ISW українські захисники укріпили плацдарм на південний схід від населеного пункту.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 08.12.2023 07:59