Андрій Костін. Фото: Офіс генпрокурора

Звільнення Костіна з посади генерального прокурора: Зеленський вніс до Ради відповідне подання

У понеділок, 28 жовтня, президент Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті проект постанови про надання згоди на звільнення Андрія Костіна з посади генерального прокурора.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Згідно з інформацією у картці документа, подання Зеленського зареєстровано 28 жовтня.

У понеділок, 28 жовтня, президент Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті проект постанови про надання згоди на звільнення Андрія Костіна з посади генерального прокурора

Скріншот з сайту Верховної Ради

Ще 22 жовтня генеральний прокурор України Андрій Костін написав заяву про звільнення. Це сталося після скандалів з фальшивими інвалідностями. Генпрокурор зазначив, що президент України Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання РНБО щодо очевидно аморальної ситуації з фальшивими інвалідностями посадових осіб державних органів. За словами Костіна, на всіх рівнях в державі тривають перевірки та розслідуються кримінальні провадження щодо "ганебних фактів зловживань". Частину із них виявлено і в системі органів прокуратури.

Скандал із фіктивними "інвалідностями"

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов 16 жовтня заявив, що майже всі прокурори Хмельницької області мають інвалідність другої групи, яку їм "поставила" скандальна глава обласної МСЕК (медико-санітарної комісії) Тетяна Крупа, яка перебуває під слідством. 

До того ж журналіст опублікував список прокурорів, які за його даними, оформили інвалідність. Згідно з інформацією Бутусова, з усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів інвалідність не оформив лише один прокурор.

Згодом генпрокурор Андрій Костін на цьому тлі доручив провести службову перевірку. Генеральна прокуратура 20 жовтня отримала вже перші результати розслідування щодо набуття інвалідності прокурорами. Так, Міністерство охорони здоров’я під час перевірки Хмельницької МСЕК скасувало 74 рішення про присвоєння інвалідності військовозобов’язаним.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я передало функції центральної медико-соціальної експертної комісії Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності. Алгоритм оскарження рішень МСЕК наразі не змінився.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 28.10.2024 13:56