1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Зйомки Клопотенка у Києво-Печерській лаврі: у національному заповіднику відреагували
Фото: Facebook-сторінка Євгена Клопотенка

Зйомки Клопотенка у Києво-Печерській лаврі: у національному заповіднику відреагували

Шеф-кухар Євген Клопотенко та журналіст Акім Галімов зазнав шаленої критики за фільмування в трапезній Києво-Печерської лаври випуску про автентичні різдвяні страви. Проте у національному заповіднику заявили, що Трапезна палата не є храмом.

Заява Києво-Печерської лаври з'явилась у Facebook-сторінці заповідника.

Запис програми, який був організований командою проекту "Реальна історія", обурив частину українців, які звинуватили медійників в "оскверненні святині".

Адміністрація Києво-Печерської лаври у своїй заяві пояснила, що Трапезна палата не є храмом, тому ніхто не порушив вимоги експлуатації памʼятки історії та культури.

"Захід проходив у Трапезній палаті, яка є історичною частиною архітектурного комплексу та з моменту свого заснування в кінці 19 століття слугувала місцем спільної трапези. Ця зала не є храмом та завжди використовувалася для проведення урочистостей: духовних, культурних і освітніх. Це повністю відповідає чинному законодавству й вимогам експлуатації пам'яток історії та культури, а також жодним чином не шкодить живопису 20 століття", — йдеться у заяві. 

Представники лаври також висловили жаль через непорозуміння, що могли зачепити релігійні почуття вірян. 

"Києво-Печерська лавра є сакральним місцем для кожного українця, і ми завжди прагнемо дотримуватися балансу між збереженням духовної спадщини та її популяризацією", — заявили в заповіднику.

Там також додали, що Росія системно використовує лавру у своїй пропаганді для розпалювання суперечок та розколу серед громадян України. 

"Ми закликаємо всіх перевіряти інформацію, а також бути уважними до провокацій, які часто поширюються ворогом. Адміністрація заповідника завжди готова до відкритого діалогу й продовжить працювати над тим, щоб цей сакральний простір залишався місцем духовного єднання, збереження історичної спадщини та культурного збагачення", — додали представники лаври у своїй заяві.

Реакція Клопотенка на критику

На своїй сторінці у Facebook Євген Клопотенко попросив вибачення у вірян, яких зачепив запис випуску про традиційні різдвяні страви в трапезній Києво-Печерської лаври.

"Я завжди готовий визнавати свої помилки. Тому мої щирі вибачення всім істинно віруючим українцям, чиї почуття я зачепив", — написав Клопотенко.

Що відомо про скандальний випуск у лаврі

13 грудня на YouTube-каналі Акіма Галімова "Реальна історія" вийшов випуск за участі шеф-кухаря Євгена Клопотенка, присвячений традиційним, автентичним різдвяним стравам. Програму "Готуємо 12 втрачених українських страв! Чому ми про них забули?" знімали в Трапезній церкві святих Антонія і Феодосія Києво-Печерської лаври. Отримавши доступ до архівів трапезної, де є чимало старовинних рецептів, Євген Клопотенко разом зі своєю командою почали вивчати суто українські кулінарні традиції.

"Випуск "Реальної історії" про традиційний український різдвяний стіл вже набрав майже 150 тисяч переглядів. Дізнаватись реальну історію своєї нації, плекати традиції свого роду та відроджувати їх, дізнаватися більше про своє минуле, щоб будувати майбутнє. Це те, що сьогодні важливо, як ніколи. За моїми особистими відчуттями, за роки панування УПЦ МП церква дуже відділилася від людей. Багато хто жив зі страхом зробити щось не так, тому просто оминав храми. Зараз, коли Києво-Печерську лавру хоч і частково, але звільнили від гніту Московії, я хочу, щоб ви завітали у цей неймовірний заповідник — це наша з вами історія, наша спадщина, якою варто пишатися", — додав шеф-кухар.

Нагадаємо, згідно з результатами всеукраїнського опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, в Україні закон про заборону релігійних організацій, пов'язаних із Росією, підтримують 80% українців. Ще 4% громадян не визначилися зі своєю думкою.

Раніше президент Володимир Зеленський провів онлайн-зустріч із представниками Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій. Вони обговорили законопроект, який обмежить вплив російської церкви на українські релігійні організації. Після цього, наступного дня, Всеукраїнська Рада церков і релігійних організацій повідомила, що підтримує законодавчу ініціативу щодо заборони діяльності релігійних організацій, пов'язаних з Російською православною церквою.

Вже 24 серпня президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із Російською Федерацією.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама