Підтримати проект
Ford представив електричний кросовер Mustang Mach-E
Технології, 19.11.2019 11:01

Компанія Ford представила електричний кросовер Mustang Mach-E.

Автомобіль буде продаватися в декількох версіях з різними характеристиками. Наприклад, одна з них може проїхати 595 кілометри на одному заряді, а інша здатна розігнатися до 100 кілометрів менш ніж за п'ять секунд. Автомобіль надійде в продаж в кінці 2020 року ціни від 44 тисяч доларів.

В останні роки найбільшу увагу в області електромобілів прикута до автомобілів Tesla. Багато в чому це викликано тим, що великі автовиробники до недавнього часу не створювали власні електричні моделі. Винятком можна назвати лише Nissan, чий хетчбек Leaf є найбільш продаваним електромобілем в світі (всього компанія продала понад 400 тисяч автомобілів цієї моделі обох поколінь).

Однак за останні два роки відразу кілька великих автовиробників представили свої електромобілі, причому не дрібносерійні, а орієнтовані на масовий ринок.

Наприклад, в 2018 році Jaguar представила електро-кросовер I-Pace, а в 2019 році Volkswagen показала серійну версію хетчбека ID.3, Porsche представила Сеан Taycan, а Volvo оголосила про швидкий випуск електричної версії кросовера XC40.

Ford в середині року показав свій майбутній електропікап F-150, а тепер представила електричний кросовер з лінійки Mustang. Зовні він являє собою класичний п'ятидверний кросовер, який отримав деякі деталі від серії Mustang, наприклад, задні вогні і передні фари.

Сама незвичайна зовнішня деталь полягає в тому, що у автомобіля немає традиційних рухливих ручок. Замість них на дверях встановлені кнопки.

Зсередини Mach-E має більше специфічних для електромобілів деталей. Наприклад, в центрі передньої панелі розташовується 15,5-дюймовий екран для управління функціями автомобіля. Цікаво, що в нижній частині екрану встановлена ​​кругла кнопка, призначення якої буде змінюватися в залежності від контексту інтерфейсу.

За кермом встановлений менший за розміром екран для відображення швидкості та іншої інформації, а також камери, що стежать за увагою водія. В майбутньому Ford планує використовувати їх для того, щоб водії могли використовувати адаптивний круїз-контроль без необхідності тримати руки на кермі (Відео з You Tube).

  Ford представив відразу 9 версій Mustang Mach-E, що відрізняються приводом (задній або повний), а також ємністю акумулятора і швидкісними характеристиками.

Дальність пробігу від однієї зарядки становить від 338 до 483 кілометрів по циклу EPA або 418 до 595 кілометрів по циклу WLTP.

Час розгону старшої версії до 100 кілометрів на годину становить менше п'яти секунд (компанія не розкриває точний час).

Мінімальна версія автомобіля буде доступна покупцям в кінці 2020 року ціни 43895 доларів. Деякі з інших версій будуть продаватися починаючи з весни 2021 року. При цьому в деяких країнах фактична вартість автомобіля буде нижче через державних субсидій.

Наприклад, в США, в залежності від штату, покупці зможуть знизити ціну за рахунок податкових послаблень або відрахувань на суму до 10 тисяч доларів від початкових 44 тисяч.

На початку року Tesla представила електричний кросовер Model Y. Головна відмінність Model Y від Mustang Mach-E полягає в тому, що Tesla буде поставлятися у версії з трьома рядами сидінь. Поставки Tesla Model Y так само почнеться в 2020 році.

Технології, 19.11.2019 11:01