Адміністрація президента США Джо Байдена направила Конгресу секретний звіт про свою стратегію війни в Україні. Це сталось після того, як Білий дім зіштовхнувся з масою критики з боку республіканців через відсутність чіткого плану дій відносно використання американської зброї на полі бою.
Про це повідомили три джерела 9 вересня, пише Reuters.
Це сталось через кілька місяців після останнього терміну в червні, встановленого в законопроекті про багатомільярдні витрати, прийняті законодавцями у квітні. Помічник конгресмена сказав, що довгоочікуваний звіт надійшов до законодавців у понеділок, і вони ще не мали можливості його розглянути. Два інші джерела, які побажали залишитися неназваними, щоб обговорити секретне питання, підтвердили, що його було доставлено. Білий дім не одразу відповів на запит про коментар.
Конгрес схвалив майже 175 мільярдів доларів допомоги та військової підтримки для України та союзних країн за 2,5 роки з моменту повномасштабного вторгнення Росії. Після кількох місяців затримки Палата представників, очолювана республіканцями, ухвалила у квітні законопроект про додаткові витрати на суму 95 мільярдів доларів, який включав 61 мільярд доларів для України, а також мільярди доларів для Ізраїлю, цивільного населення в зонах конфліктів протидії комуністичному Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.
У рамках цього законопроекту Конгрес попросив адміністрацію Байдена подати докладну стратегію для України до початку червня. Підтримка Байденом України схвалюється демократами та багатьма республіканцями у Конгресі. Однак деякі республіканці критикували його адміністрацію за обмеження того, як Україна може використовувати американське обладнання, наприклад, відмовляючись постачати зброю, яка може вражати цілі у глибині Росії.
Вашингтон скоротив використання зброї через обмежений запас ракет, відсутність обґрунтування для їх використання, враховуючи, що більшість російських літаків перебувають поза досяжністю, і через побоювання, що це призведе до ескалації конфлікту. Через кілька тижнів після закінчення крайнього терміну без звіту деякі члени Конгресу заявили, що вони розчаровані та розглянуть можливість блокування подальшого фінансування.
У заяві, відправленій електронною поштою Reuters наприкінці серпня з приводу звіту, сенатор Джим Ріш, головний республіканець у сенатському комітеті із закордонних справ, сказав, що він підтримує допомогу Україні, але не робить цього сліпо.
"З найперших днів війни (президента Росії Володимира) Путіна з Україною ми просили адміністрацію Байдена-Гарріс розробити стратегію того, як США та наші союзники можуть допомогти Україні виграти війну. Коли вони не відповіли на наші запити, ми законодавчо наказали направити стратегію до Конгресу, але термін минув, а відповіді не було. Президент Байден і віце-президент (Камала) Гарріс повинні розробити стратегію не тільки нам, а й американському народу, і їхнє невиконання свідчить про те, що у них її немає або бояться нею поділитися", — сказав Ріш.
Нагадаємо, 6 вересня Сполучені Штати Америки оголосили про виділення Україні нового пакету військової допомоги. Наша держава отримає додаткові боєприпаси, ракети Stinger та іншу зброю на суму 250 мільйонів доларів.
Варто зазначити, що 6 вересня президент Володимир Зеленський на 24 засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" закликав партнерів вчасно постачати оборонні пакети.
Раніше головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський в інтерв'ю CNN заявив, що затримки з військовою допомогою США призвели до серйозних невдач на полі бою та падіння морального духу українців.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими