1 137 день війни
Особовий склад
922 340
Танки
10 541
Артилерія
25 730
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 124
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 778
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Активація п'ятої статті НАТО для України: генсек Альянсу відреагував на пропозицію Мелоні
Марк Рютте. Джерело: nato.int

Активація п'ятої статті НАТО для України: генсек Альянсу відреагував на пропозицію Мелоні

Очільниця італійського уряду Джорджа Мелоні запропонувала поширити на Україну дію п'ятої статті Північноатлантичного альянсу без членства країни в блоці. Цей варіант можна розглянути лише після укладання перемир'я між Російською Федерацією та Україною.

Таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, пише NV.

"Ну, знову ж таки… Ми не можемо дозволити собі розкіш вистрілювати з води будь-яку ідею. Нам потрібно, щоб усі ці ідеї були на столі, а потім, коли буде укладена мирна угода, ми зможемо дуже чітко оцінити, яким є найкращий шлях вперед", — йдеться у заяві Рютте.

Генсек Альянсу наголосив, що в НАТО немає власних червоних ліній у перемовинах щодо припинення бойових дій між Україною та РФ, тому що військово-політичний блок не є частиною цього процесу.

"Але, звичайно, загалом, ми хочемо, щоб Україна була гордою суверенною державою, яка рухається вперед. Це те, чого ми всі хочемо. Це має бути справедливий і тривалий мир. Путін ніколи не повинен спробувати зробити це знову", — резюмував Марк Рютте.

Що пропонувала Мелоні

Ще 6 березня глава уряду Італії Джорджа Мелоні пропонувала поширити дію п'ятої статті НАТО на Україну. Йдеться про колективну безпеку держави без її членства в Альянсі. Вона переконана, що ці гарантії безпеки повинні завжди базуватися на Альянсі, адже "це єдиний серйозний спосіб їх забезпечити".

"Це не те саме, що вступ до НАТО, але йдеться про поширення на Україну такої ж безпекової парасольки, яку мають країни НАТО. Це забезпечило б стабільні, довготривалі та реальні гарантії безпеки, більше ніж деякі з пропозицій, які я бачу зараз. Тому це одна з пропозицій, яку ми висуваємо", — зауважила Мелоні.

Прем'єрка Італії наголосила, що необхідно обговорювати більш довгострокові рішення, ніж звичайне відправлення військ в Україну. Мелоні переконана, що поширення дії п'ятої статті НАТО на Україну було б в рази ефективнішим.

Нагадаємо, 26 лютого президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що Україна має забути про вступ до Північноатлантичного альянсу.

Раніше американський лідер Дональд Трамп заявив, що не буде надавати Україні надто багато гарантій безпеки для закінчення війни з Росією. Водночас лідер США запевнив, що підписання угоди про корисні копалини також гарантуватиме Україні безпеку.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама