
Уранці 8 липня потужний удар зафіксували у російському Нижньокамську, що в Республіці Татарстан. Під прицілом невідомих безпілотників опинилися одразу два стратегічні промислові об'єкти ворога.
Про це повідомляють OSINT-пабліки, зокрема Exilenova+.
Ранкові вибухи у Нижньокамську швидко стали головною темою місцевих соцмереж. Аналітики та OSINT-канали почали поширювати інформацію про атаку на промислову зону міста. Спочатку з'явилися дані про ураження одного об'єкта, проте згодом масштаб інциденту розширився. Наразі у мережі активно публікують фотографії та відеозаписи, які зафіксували наслідки ймовірних прильотів та густі стовпи диму після вибухів.
Місцеві пабліки припускають, що першою ціллю міг бути "Нижньокамськнафтохім". Це підприємство вважається найбільшим нафтохімічним комплексом Росії та входить до структури відомого холдингу "СІБУР".
Згодом надійшли нові відомості, згідно з якими під загрозою опинився також нафтопереробний комплекс ТАНЕКО (Нижньокамський НПЗ). Цей завод є одним із найсучасніших та найбільш технологічних підприємств нафтопереробної галузі країни. На потужностях ТАНЕКО виготовляють автомобільні бензини високого стандарту Євро-5, авіаційний гас, дизельне пальне, а також базові олії, бітуми, нафтовий кокс та зріджені вуглеводневі гази.
На момент виходу матеріалу представники заводів та офіційна російська влада ніяк не коментували ситуацію і не підтверджували інформацію про руйнування чи постраждалих. Точні дані щодо наслідків удару наразі продовжують уточнюватись.
Нагадаємо, Омський нафтопереробний завод зупинив роботу після атаки українських безпілотників. Це підприємство називають найбільшим у Росії з перероблення нафти.