1 151 день війни
Особовий склад
940 150
Танки
10 676
Артилерія
26 600
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 176
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Британія може дозволити бити по Росії зі Storm Shadow при згоді трьох держав
Фото: Ракетна техніка

Британія може дозволити бити по Росії зі Storm Shadow при згоді трьох держав

Британія могла б дати дозвіл на удари по Росії ракетами Storm Shadow, проте необхідна згода Франції, Німеччини та США через їхній внесок у розробку ракет.

Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на поінформованого співрозмовника в дипломатичних колах.

Він повідомив, що Британія могла б надати дозвіл на застосування ракет Storm Shadow для ударів по російській території. Проте для втілення у життя цього задуму необхідна згода ще трьох держав.

За словами поінформованого співрозмовника, Франція повинна дати дозвіл, оскільки ракети StormShadow є спільною франко-британською розробкою. Також повинні погодитися на такий крок Німеччина та США, адже їхні компоненти використовуються в ракетах цього типу.

Водночас ці три держави наразі висловлюють побоювання щодо можливого ескалаційного ефекту від подібних ударів. Хоча, як зазначив дипломат, операція в Курській області мала б розвіяти ці побоювання.

Нагадаємо, за даними Politico, сьогодні Сполучені Штати Америки не дозволяють Україні бити своєю зброєю вглиб Росії, окрім конкретних випадків, але можуть змінити свою позицію.

Своєю чергою очільник уряду Великої Британії Кір Стармер та міністр оборони країни Джон Хілі прийняли рішення бути більш відкритими щодо застосування наданої Києву зброї на території Російської Федерації, зокрема, у Курській області.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама