Офіційна російська риторика про ставлення до учасників війни суперечить кількості кримінальних справ, які порушили в Росії за самовільне залишення військової служби.
Такий висновок зробили в Міністерстві оборони Великої Британії, посилаючись на інформацію своєї розвідки.
Британські розвідники звернули увагу на повідомлення російського видання "Медиазона", яке поінформувало, що російські суди отримали 20 538 справ про самовільне залишення військової служби, дезертирство або відмову від виконання наказів.
Більшість справ, які охоплюють період від лютого 2022 року до кінця травня 2025 року, стосуються самовільного залишення військової служби, що в Росії карається 10 роками позбавлення волі. Понад 86,2% справ передано до суду.
"Жорстка дисципліна в збройних силах Росії, погане медичне обслуговування поранених солдатів і недостатня військова підготовка, ймовірно, сприяють самовільному залишенню служби російськими військовослужбовцями", — йдеться в огляді.
Там зазначили, що російського солдата, який пішов на службу за контрактом, можуть відправити на передову протягом 14 днів після підписання контракту. Йому можуть дати лише п’ять днів військової підготовки.
"Усе це суперечить офіційній риториці про те, що російське керівництво цінує військову службу тих, хто воює в незаконній війні Росії в Україні. Існує реальна ймовірність, що засуджені можуть замінити покарання службою в російських штурмових підрозділах "Шторм-Z", — підсумували в Міністерстві оборони Великої Британії.
Нагадаємо, вчора стало відомо, що на Сіверському напрямку українські військові взяли в полон двох мешканців Камеруну. Один із найманців переконував, що працював викладачем у Камеруні та приїхав до Росії лікувати зуби. Інший стверджував, що мав працювати на фабриці шампуню та що в нього забрали документи й речі.