Фото: ілюстраційне. Джерело: "Дзеркало тижня"

Частина українців може не отримати субсидії та пільги: у Мінсоцполітики назвали причину

Деякі громадяни можуть залишитися без субсидій та пільг. Причина — не всі об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) надають необхідну інформацію для нарахування виплат до Пенсійного фонду.

Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України.

У Мінсоцполітики нагадали, що документи для призначення субсидій і пільг можна подавати онлайн, а перерахунок їх розміру здійснюється автоматично, тому витрачати час на стояння в чергах більше не потрібно. Для забезпечення цього з 1 грудня 2022 року житлові субсидії та пільги адмініструються Пенсійним фондом.

Також на порталі електронних послуг ПФУ було створено електронні кабінети для надавачів житлово-комунальних послуг, зокрема для ОСББ. Ці кроки забезпечили можливість державі самостійно обмінюватися інформацією з надавачами комунальних послуг про послуги, які вони надають конкретній родині, і швидше призначати субсидії.

Проте частина об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та деякі виконавці комунальних послуг не подають до Пенсійного фонду інформацію, необхідну для призначення людям житлових субсидій і пільг. Через це мешканці таких будинків можуть не отримати передбачені їм законодавством виплати.

"Через таку бездіяльність люди можуть стати заручниками ситуації, коли Пенсійний фонд не отримає всю чи частину інформації, необхідної для призначення житлово-комунальних субсидій, і, як наслідок, ті, хто потребує фінансової допомоги, не отримають житлових субсидій або пільг на житлово-комунальні послуги", — пояснили в Мінсоцполітики.

У відомстві нагадали, що з 2022 року на вебпорталі електронних послуг ПФУ успішно діє Електронний кабінет управителів, об’єднань та виконавців комунальних послуг. Цей сервіс дає можливість дистанційно і з мінімальними витратами часу надавати ПФУ необхідну інформацію.

"Процес обробки такої інформації автоматизований. Це дає змогу ПФУ швидко приймати рішення та нараховувати населенню передбачені їм виплати", — підсумували в прес-службі.

Нагадаємо, раніше у ПФУ розповіли, як дізнатись розмір житлової субсидії. Детальніше — у нашому матеріалі.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 24.06.2024 01:25