Фото: Вікіпедія

Частину обіцяних Україні F-16 Нідерланди залишать для навчання пілотів, — Міноборони

Нідерланди передадуть Збройним силам України всі свої винищувачі F-16, але кілька залишать для навчання українських пілотів.

Про це повідомила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в інтерв'ю "Європейській правді".

"У нас є 42 літаки, але частина з них піде на навчання, а решта — в ЗСУ", — зазначила вона.

Оллонгрен наголосила, що навчання для пілотів тривають. І це має бути безперервний процес.

"Вони, до речі, не обов'язково будуть в Нідерландах, зараз ми розглядаємо навчальний центр в Румунії. Тож ці літаки будуть використовуватися там, де проводиться навчання, яке вам завжди буде потрібно. Весь час, доки ви використовуєте F-16, ви будете готувати нових пілотів, і вам буде потрібен цей навчальний центр", — сказала міністр. 

Передача Україні літаків F-16

Відомо, що саме Данія та Нідерланди на зустрічі у форматі "Рамштайн" 25 травня очолили коаліцію з навчання ЗСУ на F-16. Також до її складу увійшли Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща. 

22 червня США отримали запит від Данії щодо підготовки українських пілотів для застосування винищувачів F-16. Лише на початку серпня Джо Байден схвалив тренування українських військових на американських винищувачах F-16. 

18 серпня стало відомо, що Штати схвалили відправку винищувачів F-16 в Україну з Данії та Нідерландів після того, як завершиться підготовка пілотів. 20 серпня міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що українські пілоти вже почали навчання на американських винищувачах. Своєю чергою льотчик Повітряних сил ЗСУ із позивним Moonfish, який уже проходить навчання на F-16, розповів, що програму навчання пілотів Збройних сил експлуатації винищувачів F-16 склали з урахуванням побажань України. Навчальний курс не має чітких часових обмежень і може змінюватись в залежності від індивідуальних досягнень льотчиків.

20 серпня Нідерланди та Данія під час візиту президента України Володимира Зеленського у ці країни заявили, що нададуть ЗСУ американські винищувачі у кількості 42 та 19 відповідно. Зокрема, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен повідомила, що її країна планує надати Україні перші шість F-16 до Нового року, а ще п'ять — протягом 2024 року.

Нагадаємо, ми писали, що напередодні своїм візитом до Швеції президент Володимир Зеленський прозоро натякнув Байдену, що, мовляв, Україна хоч і зупинила свій вибір на авіаційній співпраці з США, але якщо у Вашингтоні будуть зволікати, то Київ буде змушений зосередитись на співпраці зі Швецією (а США в такому разі втратять потенційний ринок збуту), навіть попри те, що шведські літаки JAS 39 Gripen оцінюються дещо слабшими за американські F-16 Fighting Falcon.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 25.08.2023 18:56