Фото: Pixabay

Чого очікувати від курсу долара на початку 2024 року: прогноз економіста

Питання щодо курсу долара у 2024 році залишається актуальним. Зараз він коливається від 37 до 38 гривні. Поки що ситуація є контрольованою, але через те, що динаміка військової допомоги від союзників сповільнилася, то у найближчі місяці долар може зростати.

Чого очікувати від курсу долара на початку поточного року в інтерв’ю TrueUA розповів експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його словами, курс долара у перші місяці 2024 року залежатиме від того, чи отримає Україна макроекономічне фінансування.

"Найімовірнішим способом утримання валюти в Україні є макроекономічна допомога. У нормально працюючій економіці валюта в країну надходить від експорту продукції, що виробляється всередині неї. У нас, на жаль, основне джерело — це макроекономічне фінансування, тобто запозичення. Завдяки цим запозиченням у Нацбанку валютних резервів на сьогодні 40 мільярдів доларів", — акцентував експерт.

Пендзин пояснив, що, якщо валюта почне надходити в менших обсягах ніж очікує Україна, НБУ вимушений буде підтримувати курс, "відповідно — валютні резерви почнуть достатньо швидко зникати".

"НБУ цього не робитиме, натомість він послаблюватиме гривню. Якщо нам не дадуть макроекономічну допомогу, то гривня почне падати. Якщо отримаємо, вона триматиметься на тому самому рівні, який є зараз, можуть бути несуттєві відхилення", — додав економіст.

Нагадаємо, голова Національного банку України Андрій Пишний дав українцям обіцянку забезпечувати "курсову стійкість" протягом 2024 року. 

Додамо, Світовий банк прогнозує зростання економіки України 2024 році на рівні 3,2%. Торік у жовтні банк очікував, що валовий внутрішній продукт (ВВП) зросте на 4,0%. На думку аналітиків, найбільший вплив на зміну ситуації може мати війна.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 16.01.2024 18:46