1 174 день війни
Особовий склад
967 060
Танки
10 800
Артилерія
27 718
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 162
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 678
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Чи погодиться Україна на переговори з Росією у Стамбулі без перемир'я: відповідь ОП
Фото: Офіс президента

Чи погодиться Україна на переговори з Росією у Стамбулі без перемир'я: відповідь ОП

Україна відкрита до діалогу щодо припинення вогню. Однак переговори можливі лише за умови 30-денного припинення вогню.

Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Україна понад усе прагне справедливого і міцного миру. І ми прямо говоримо про це на всіх рівнях. Саме тому ми постійно наголошуємо: Україна готова до будь-яких форматів переговорів. Ми не дамо Росії приводу звинуватити нас у зриві мирного процесу", — підкреслив Єрмак.

Водночас голова ОП зауважив, що Київ і далі наполягатиме, що переговори про закінчення війни можуть починатися лише згоди РФ на 30-денне перемир'я.

"І ми продовжимо наполягати: якщо Росія справді готова до переговорів, необхідно прийняти пропозиції США та європейських партнерів про всеосяжне 30-денне припинення вогню. Цю позицію чітко позначено, і ми неодноразово озвучували її в спілкуванні з партнерами...Сьогодні м'яч на боці Москви. Якщо Кремль дійсно зацікавлений у мирі — він знає, що потрібно робити. Україна — за мир, але не за його імітацію", — додав він.

Зауважимо, раніше президент США Дональд Трамп наголошував, що вже найближчим часом Україна та Російська Федерація можуть розпочати переговори про встановлення миру. Цей день, за його словами, стане великим для Києва та Москви.

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує на повне та тривале припинення вогню з понеділка, 12 травня. Після цього можливі актуальні переговори з Росією в Туреччині в четвер, 15 числа.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама