
В Україні пропозиція цибулі стала меншою, а білокачанної капусти — зросла. Своєю чергою, яблука, мандарини та гранат подорожчали.
Про це повідомляє портал EastFruit у своєму тижневому огляді торгівельних майданчиків.
Так, минулого тижня свою продукцію в групі EastFruit Trade Platform продавали учасники з дев'яти країн, а загальна кількість розміщених оголошень збільшилася на 5%. Насамперед це сталося за рахунок зростання продажів учасників з України. Також зросла товарна пропозиція з Узбекистану. Водночас активність користувачів з Єгипту, Ірану та Туреччини зменшилася. Знову з’явилися пропозиції із Казахстану.
"В результаті перша п’ятірка активних країн за кількістю розміщених пропозицій за минулий тиждень змінилася і виглядає таким чином: Україна, Узбекистан, Єгипет, Казахстан, Польща", — зазначили аналітики порталу.
Зазначається, що пропозиція білокачанної капусти збільшилася, і вона залишається товаром торгового майданчика, що найбільше продається. Також частіше, ніж тижнем раніше, учасники продавали буряки та моркву. Водночас продажі цибулі продовжують скорочується і минулого тижня вона стала найменш продаваною позицією "борщового кошика".
"Південна Корея розглядає експорт української цибулі як один із напрямків сталого розвитку агробізнесу. Зменшилася кількість продавців пекінської капусти та редьки, а цвітна капуста та броколі залишили топ-продаж", — додали аналітики.
У фруктовому сегменті найчастіше продавали яблуко, причому його пропозиція збільшилася. Так, торік Грузія експортувала рекордний обсяг яблук. Окрім цього, зріс продаж груші та винограду. З товарів, які не потрапили на графік, можна відзначити зростаючу пропозицію сухофруктів. На інфографіці нижче аналітики навели тижневий топ пропозицій у кількісному вимірі порівняно з попереднім періодом.
Найбільшим попитом серед учасників торгової групи продовжують користуватись овочі "борщового набору". Досить часто користувачі шукали постачальників мережевого яблука.
Лідерство за кількістю розміщених оголошень у торговельній групі утримувала картопля, якою торгували учасники з восьми країн! З’явилися пропозиції картоплі з Туреччини та Бельгії. Фермери з Узбекистану нарощували продаж броколі та цвітної капусти. Серед товарів, що найбільше продаються за тиждень був томат. У фруктовому сегменті переважали продажі яблука з України та винограду з Узбекистану. Надходили пропозиції суниці садової з Єгипту та Греції.
Ціни на овочі в Україні минулого тижня переважно зростали. Почали дорожчати столові буряки. Після незначного зниження попереднього тижня знову почали зростати ціни на огірки. Збільшилася вартість кілограма солодкого та гіркого перцю. Дорожче, ніж тижнем раніше, продавалася пекінська капуста. Водночас ціни на броколі знизилися. Подорожчали часник та зелена цибуля.
"Фруктовий сегмент відзначився подорожчанням яблука. Продовжують знижуватись ціни на виноград. Мандарин подорожчав, а апельсин подешевшав. Почали зростати ціни на хурму та гранат. Дорожче, ніж тижнем раніше, продавався ківі", — наголосили аналітики.
Нагадаємо, у січні в Україні відбулося стрімке подорожчання помідорів. Ціни коливалися від 90 до 110 гривень за кілограм.