Державне бюро розслідувань проводить роботу щодо виявлення та повернення на службу військовослужбовців, які вперше самовільно залишили свої частини. Цьому сприяють нещодавні зміни до Кримінального кодексу, які дозволяють судам ухвалювати відповідні рішення.
Про це йдеться у повідомленні Бюро.
У відомстві зазначили, що лише у жовтні за матеріалами ДБР суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях винесли близько сотні рішень не ув’язнювати військових, а дозволити їм повернутися на службу.
"Кожному такому рішенню суду передує довга і кропітка робота працівників ДБР, які роблять усе можливе, аби повернути солдат в стрій", — йдеться у заяві Бюро.
У ДБР нагадали, що самовільне залишення місця служби, без поважних причин, вчинене у бойових обставинах, карається позбавленням волі до 10 років.
"Але ті, хто вперше потрапив у таку ситуацію, мають шанс повернутися у стрій і продовжувати жити без докорів сумління та конфліктів із законом", — додали у відомстві.
Нагадаємо, раніше Державне бюро розслідувань повідомляло, що деякі військовослужбовці, які вперше самовільно залишили свої частини, замість ув'язнення почали повертатись на фронт.
Додамо, виконавчий директор "Міжнародної асоціації малих громад" Олексій Буряченко заявляв, що нормативні "гойдалки" у питаннях самовільного залишення військової частини та дезертирства уже давно вийшли у публічну площину й усім, хто хоч трохи цікавився цим питанням, абсолютно очевидно, що це не може і надалі залишатись виключно проблемою самого військового. А боротьби тільки з наслідками СЗЧ, точно замало, потрібно дивитися в корінь проблеми і вирішувати її системно на кожному рівні.
Своєю чергою голова Верховного Суду Станіслав Кравченко заявив, що в Україні серед військовослужбовців спостерігається тенденція до збільшення фактів самовільного залишення частини, а також дезертирства.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими