Під час перемовин офіційних осіб Сполучених Штатів Америки й України стосовно мінеральних багатств України прориву не відбулося. Зустрічі делегацій проходять в "антагоністичній" атмосфері.
Таку інформацію оприлюднила агенція Reuters, журналісти якого послалися на власні джерела. Вони розповіли, що напруга в переговорах у Вашингтоні виникнула через останній проект пропозиції адміністрації Трампа, який є жорсткішим, ніж початкова версія.
"Атмосфера переговорів дуже антагоністична", — запевнив співрозмовник журналістів.
Представник Міністерства фінансів США підтвердив у коментарі медійникам, що дискусії відбуваються, назвавши їх "технічними за своєю природою".
Медійники додали, що останній проект надасть США привілейований доступ до українських родовищ корисних копалин і вимагатиме від Києва розміщувати в спільному інвестиційному фонді всі доходи від експлуатації природних ресурсів українськими державними та приватними компаніями.
Проте запропонована угода не пропонує Києву гарантій безпеки з боку США, що є пріоритетом України.
Джерело повідомило, що в документі була вимога США до Міжнародної фінансової корпорації розвитку уряду взяти під контроль газопровід російського енергетичного гіганта "Газпром", що проходить через Україну в Європу.
За словами співрозмовників медійників, український уряд найняв юридичну фірму Hogan Lovells зовнішнім радником щодо угоди з видобутку корисних копалин. У середу Зеленський заявив, що угода з видобутку корисних копалин має бути вигідною для обидвох країн і може бути структурована таким чином, щоби сприяти модернізації України.
Вищі посадові особи України, в тому числі прем'єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко, перебуватимуть у Вашингтоні протягом двох тижнів на зустрічах Міжнародного валютного фонду та Світового банку, серед іншого, на зустрічі міністрів, присвяченій Україні, яка відбудеться 25 квітня.
Нагадаємо, раніше, віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наголошувала, що ніщо в угоді не може бути предметом переговорів з Україною "таким чином, щоби підірвати чинні зобов'язання, які має Україна, в тому числі фінансові, в межах Європейської програми макрофінансової допомоги Україні з боку МВФ".