У понеділок, 5 серпня, Верховна Рада розгляне законопроект про зміни до законодавства про мобілізацію. Зокрема, напрацьовано документ, який заборонить призивати військовозобов'язаних від 18 до 25 років, які відслужили строкову службу або закінчили військову кафедру.
Про це розповів секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв'ю NV.
"У понеділок ми його розглядаємо. У цьому законопроекті буде історія заборони призову ось цих військовозобов'язаних. І норма про те, що якщо такі люди потрапили на фронт в цей період, вони матимуть право на звільнення. Зараз ми розглядаємо таке питання", — сказав він.
Він запевнив, що 19-річних хлопців не мобілізують до Збройних сил, це можливо лише за власним бажанням.
"Я думаю, що людей 19 років серед мобілізованих немає, тому що ця історія закінчилась якраз від 2022 року. Уже такі довідки не давали, що людина обмежена придатна у воєнний час і непридатна в мирний час. Їх видавали до 2022 року. У чому була проблема? У нас заборонений призов призовників з 18 до 25 років. Призовник — це людина, яка не служила в армії, яка не має військового квитка, яка не має військової кафедри. І вона не призивається, лише за власним бажанням", — зазначив він.
Костенко зауважив, що відповідно до чинного законодавства, ця категорія є військовозобов'язаними, тому їх призивали.
"Є ця категорія людей, які отримали, наприклад, у 20 років військовий квиток, що він обмежено придатний під час воєнного стану, а непридатний під час мирного, й в армію на строкову службу він не піде… Але коли він отримує військовий квиток, він стає військовозобов'язаним. Й у нас ці категорії не змінювалися. У нас були військовозобов'язані та призовники. І після того, як ухвалили закон, нічого ж не змінилося: вони були військовозобов'язані, вони продовжували йти в Збройні сили", — пояснив він.
Нагадаємо, член Асоціації правників України, юрист-практик у сфері військового права та мобілізації Антон Ревенко розповідав, що закон про мобілізацію № 3633, який ухвалили у травні, визначає, що частина українців може втратити право на відстрочку з 1 серпня. Жодних змін у цьому питанні наразі немає.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими