Фото ілюстративне зі соцмереж

Для ВПО й українських мігрантів: уряд розширив можливості допомоги малозабезпеченим

Уряд прийняв постанову, яка розширює можливості призначення допомогти малозабезпеченим. Це зроблено для того, щоби ті родини, які опинилися в ризику бідності, могли активніше нею користуватися.

Про це повідомив "Урядовий портал".

Зокрема, раніше допомога малозабезпеченим родинам не могла призначатися, якщо в родині є працездатні особи, які не працюють, або за них не сплачувався ЄСВ протягом попередніх трьох місяців перед зверненням по цю допомогу.

"Фактично це унеможливлювало отримання такої допомоги родинами внутрішньо переселених осіб, які перемістилися і внаслідок переміщення втратили роботу, а також родинами вимушених українських мігрантів, які повертаються з-за кордону після тривалого перебування там", — йдеться в повідомленні.

Відтепер уряд змінив цю ситуацію змінено. Оскільки Кабмін має на меті підтримати внутрішньо переселених осіб і українців, які повертатимуться з-за кордону та ще не встигли працевлаштуватися в Україні та не мають власних джерел доходів, допомога призначатиметься на шість місяців:

  • для родин, що повернулися в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні незайняті особи, які не сплачували ЄСВ;
  • для родин внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок переміщення не працювали або не сплачували ЄСВ.

Водночас, аби сприяти поверненню українців до економічно незалежного та самостійного життя, виплата допомоги для малозабезпечених поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування.

"Якщо в родині внутрішньо переміщених осіб чи мігрантів, які повертаються, є працездатні особи, які не працюють, після призначення допомоги малозабезпеченим вони мають протягом двох місяців після призначення допомоги сприяти своїй економічній самостійності — тобто або працевлаштуватись, або стати на облік в Державному центрі зайнятості, аби фахівці Центру допомогли таким особам знайти роботу, чи, за потреби, пройти перенавчання та перекваліфікацію", — наголосили в уряді.

Як відомо, допомога малозабезпеченим призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї, наразі для працездатних осіб це — 55% прожиткового мінімуму (1665,4 гривні, для дітей — 140% (віком до шести років — 3 588,2 гривні, 6-18 років — 4 474.40 гривні), для осіб, які втратили працездатність, — 100% (2 361 гривня). Таким чином допомога розраховується як різниця рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна надалі підтримуватиме переселенців, надаючи їм фінансову допомогу. Виплати для цієї категорії населення автоматично продовжать.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 29.01.2024 13:59