Фото: novyny.live

До України прибули танки Leopard 1 від Данії: про яку кількість йдеться

До України прибули перші 10 бойових танків Leopard 1 німецького виробництва, надані Данією. Додаткові машини ще прямують в нашу державу.

Про це повідомляє The Guardian.

"Перші 10 танків уже відправлені в Україну і ще більше в дорозі. Ще 10 були доставлені з заводу", — йдеться в заяві Збройних сил Данії.

Видання зазначає, що данські війська в Німеччині навчають українських військових роботі на цих машинах.

"Я не сумніваюся, що це допоможе українцям виграти оборонну війну, яку вони ведуть зараз", — заявив командувач армії Гуннар Арпе Нільсен.

Варто зазначити, що у лютому Данія, Німеччина та Нідерланди оголосили, що передадуть Україні 100 танків німецького виробництва в "найближчі місяці".

Leopard 1

Leopard 1 — основний бойовий танк другого покоління, був розроблений та виготовлявся в Західній Німеччині. До появи нової моделі Leopard 2 називався "бойовий танк Леопард". Взятий на озброєння у 1965 році. Вважалось, що сучасні високоефективні кумулятивні боєприпаси знизять значення бронювання, тому основна увага була зосереджена на ударній силі та маневреності машини. 

Leopard 1 взятий на озброєння у 12 країнах на чотирьох континентах. Завдяки програмам модернізації досі залишається на озброєнні в багатьох країнах. До 1984 року було виготовлено 4744 одиниць.

Нагадаємо, німецький завод із виробництва зброї Rheinmetall планує відкрити центр обслуговування танків Leopard в Україні, які ЗСУ застосовують на полі бою. Хоч поки від України й не надходило запитів на серйозний ремонт цієї техніки, через її інтенсивне використання необхідно проходити перевірку і можливо заміну, включно з системою приводу й управління. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 08.09.2023 18:15