Джерело: Getty Images / Global Images Ukraine

Financial Times: Україна та РФ домовляються про припинення обстрілів енергетики

Україна та Російська Федерація ведуть попередні переговори щодо припинення обстрілів енергетичної інфраструктури обох країн. Проте глава Кремля Володимир Путін, ймовірно, не погодиться на угоду, доки українські Збройні сили утримують території Курської області.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерела видання, серед яких присутні високопосадовці.

За даними видання, київська влада намагається відновити переговори за посередництва Катару, які у серпні наближались до успішного завершення, але зірвались через вторгнення ЗСУ до Курської області.

"Йдуть дуже ранні переговори про можливе поновлення чогось. Зараз йдуть переговори щодо енергетичних об'єктів", — йдеться у заяві дипломата, поінформованого про переговори.

Високопосадовець зазначив, що Україна та РФ уже скоротили частоту атак по енергетичній інфраструктурі один одного в останні тижні в рамках домовленостей, що були досягнуті їхніми розвідувальними службами.

Проте російський диктатор Володимир Путін, за словами екс-високопосадовця кремлівського чиновника, навряд чи погодиться на конкретну угоду, поки війська РФ не витіснять українську армію з Курської області, де Київ, як і раніше, контролює близько 600 квадратних кілометрів території.

Водночас Україна планує не припиняти завдавати ударів по російських цілях вглибині країни-агресора, включно з нафтопереробними заводами. Це необхідно для здійснення тиску на Росію в переговорах.

Як зазначає FT, операція в Курській області призвела до того, що Росія вийшла з попереднього етапу переговорів у серпні, коли посадовці майже запланували особисту зустріч у Досі.

Катар активно долучився до посередництва у переговорах між країнами у червні після Саміту миру у Швейцарії, на який Москва не отримала запрошення.

Чотири чиновники з України повідомили виданню, що осінню 2023 року Москва і Київ дійшли "мовчазної згоди" не бити по енергетичних об'єктах двох країн. У підсумку Росія тієї зими не здійснювала масштабні атаки на енергетичну інфраструктуру України. Ці домовленості мали прокласти шлях до офіційного документа, зазначають джерела видання.

Своєю чергою Україна відновила атаки БпЛА на нафтові об'єкти РФ у лютому і березні цього року для посилення тиску на Кремль після провального контрнаступу 2023 року. Попри попередження Білого дому припинити удари, Україна продовжувала атакувати, і Росія вирішила, що мовчазна угода зрештою була порушена, розповідають співрозмовники журналістів.

Згодом Москва пішла на ескалацію, випустивши залпи ракет великої дальності, що були націлені на електростанції по всій Україні, включно з Трипільською ТЕС за 40 кілометрів від Києва, яку було повністю зруйновано.

Як зазначає видання, в рамках української кампанії з початку 2024 року постраждали щонайменше дев'ять із 32 найбільших нафтопереробних заводів Російської Федерації.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Литвиненко заявив, що хоча українська енергетика вже продемонструвала вміння відновлюватися у складних умовах, російські агресори не припинятимуть спроб її знищити. Нові масовані удари можуть відбутися з початком осінньо-зимового періоду.

Своєю чергою керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що російські загарбники накопичують ракети на аеродромах, де базується стратегічна авіація. Ймовірно, таким чином ворог готується до нових масованих ударів по Україні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими 

Війна, 30.10.2024 08:01