Фото: ілюстративне Джерело: "Укрінформ"

Флот окупантів у Криму, ймовірно, втратив останнього ракетоносія, — Сили оборони Півдня

Чорноморський флот Росії у Криму міг втратити останнього носія крилатих ракет. Йдеться про ймовірне знищення ракетного корабля окупантів "Циклон".

Про це в ефірі телемарафону повідомив очільник прес-центру Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук.

За його словами, ймовірним є знищення корабля "Циклон". Якщо ця інформація підтвердиться, це означатиме, що в Криму немає жодного судна-носія крилатих ракет. Решта носіїв перебувають у Новоросійську. 

"Насправді ця інформація досі верифікується. Тому що, щоб бути впевненим на сто відсотків, треба все ж таки отримати відповідні результати об’єктивного контролю. Як тільки ми будемо вже мати ці результати, ми обов’язково громадськість про це повідомимо", — сказав він.

Попри те, що точні дані про наслідки удару ще невідомі, Плетенчук зазначив, що без втрат особового складу не обійшлося.

"Можливо, цього разу підтвердиться інформація щодо знищення не тільки корабельного складу, але й вірогідність того, що було пошкоджено штаб відповідної бригади надводних кораблів", — наголосив він.

За словами посадовця, "Циклон" не зробив жодного пострілу. В окупантів він виконував роль засобу протиповітряної оборони в бухті Севастополя. Корабель був озброєний зенітно-ракетним комплексом "Панцир-С". 

"Ситуація виходить навіть смішна, тому що я неодноразово в етерах наголошував, що це один з п’яти тих малих ракетних кораблів, найновіші в складі Чорноморського флоту, якими Шойгу лякав нас нещодавно. І я завжди нагадував про те, що цей корабель фактично перший, єдиний, який був взятий до складу флоту і він жодної ракети не запустив. І так виходить, що в разі підтвердження інформації це таке мертвонароджене дитя, яке було носієм, але жодного разу носієм не попрацювало", — додав Плетенчук.

Також він пояснив, що ураження цього судна дасть українським військовим більше часу на реагування під час обстрілів.

"Якби "Циклон" умовно в Криму застосував, наприклад, ті самі "Калібри", час на реагування в нас був би набагато менший, ніж із Новоросійська, тому для нас це питання безпеки", — пояснив він. 

Нагадаємо, у травні британська розвідка повідомила, що системи протиповітряної оборони Росії втрачають здатність ефективно прикривати свої об'єкти у Криму. До цього призвели успішні атаки України на російські об’єкти на окупованому півострові.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 20.05.2024 11:12