1 146 день війни
Особовий склад
933 980
Танки
10 622
Артилерія
26 222
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 130
Крилаті ракети
3 145
Гелікоптери
335
БпЛА
32 544
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Фрідріх Мерц стане новим канцлером: у Німеччині сформувалась коаліція
Фрідріх Мерц. Фото: Getty Images / Global Images Ukraine

Фрідріх Мерц стане новим канцлером: у Німеччині сформувалась коаліція

У середу, 9 квітня, Соціал-демократична партія та Християнсько-демократичний союз сформували коаліцію у німецькому парламенті. Тепер Фрідріх Мерц, який лідером ХДС, офіційно стане новим канцлером держави.

Про це повідомляє німецьке видання Tagesschau.

Основними темами коаліційних переговорів стали економіка та міграція, але насамперед було продемонстровано величезну єдність. Трибуни в Будинку Пауля Лебе у Берліні були заповнені, коли лідери партій ХДС, ХСС та СДПН вийшли до мікрофонів. 

Першим про це заявив лідер ХДС Фрідріх Мерц, який, найімовірніше, стане майбутнім федеральним канцлером. Він назвав коаліційну угоду потужним сигналом громадянам та Європі. Політичний центр здатний розв'язати проблеми країни. 

"У ході переговорів було встановлено довірчі відносини з лідерами СДПН Саській Ескен та Ларсом Клінгбайлем. Лідер СДПН Ларс Клінгбайль наголосив, що економія створить можливості для проектних угод. Багато залежить від фінансування", — пише видання.

Саме тому в проекті коаліційної угоди часто йдеться про "хотіння", а не про "волю". Однак, на думку Клінгбайля, коаліційна угода дає Німеччині можливість вийти з цього періоду сильнішою. 

Лідер ХСС Маркус Зедер говорив про "німецький пакт". Він сказав, що договір став сигналом закордонним країнам, що Німеччина повертається. 

Нагадаємо, 24 лютого переможець парламентських виборів у Німеччині та потенційно майбутній канцлер Фрідріх Мерц підтримав Україну. Він наголосив на важливості посилення її позиції у потенційних мирних перемовинах із Росією. 

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що планує просити у наступного канцлера Німеччини Фрідріха Мерца надати Україні далекобійні ракети Taurus.

Ще на початку березня очільник німецької партії ХДС Фрідріх Мерц висловив підозру, що скандал під час візиту президента України Володимира Зеленського до Білого дому навмисно спровокувала американська сторона.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама