1 225 день війни
Особовий склад
1 022 090
Танки
10 985
Артилерія
29 794
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 191
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
43 013
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Грузинського прем’єра викрили на брехні: Іспанія та Італія спростували слова Кобахідзе
Іраклій Кобахідзе. Фото: Getty Images / Global Images Ukraine

Грузинського прем’єра викрили на брехні: Іспанія та Італія спростували слова Кобахідзе

Премʼєр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявляв про те, що Іспанія та Італія начебто не підтримали накладання санкцій на посадовців Грузії на рівні Євросоюзу. Однак Мадрид і Рим на офіційному рівні спростували такі твердження.

Про це повідомила "Європейська правда" з посиланням на відповідні заяви зовнішньополітичних відомств обидвох держав.

Іспанське міністерство закордонних справ наголосило, що під час дискусії міністрів зовнішніх справ країн ЄС 16 грудня "дуже чітко висловило серйозну стурбованість громадянськими правами в Грузії та передбачуваними дезінформаційними кампаніями".

"Ми повністю підтримали рішення, ухвалені вчора Радою очільників МЗС. Дезінформація — це загроза для наших демократій, якій ми завжди будемо протистояти", — додали там.

Міністерство закордонних справ Італії окремо акцентувало, що в дискусіях 16 грудня висловило підтримку всім запропонованим заходам, "включно з пропозиціями щодо санкцій", які заблоковані через відсутність консенсусу.

"Насамкінець Італія підтвердила, що Європейський Союз повинен підтримувати грузинський народ, і висловила сподівання, що останні рішення в Тбілісі, які де-факто призупинили європейський шлях, варто переглянути", — констатували в Римі.

Раніше Іраклій Кобахідзе заявив, що не всі в Євросоюзі виступають за санкції проти грузинських посадовців, та подякував п'ятьом країнам ЄС за те, що вони виступили проти санкцій – окрім Угорщини та Словаччини, він згадав Італію, Іспанію та Румунію.

Однак румунське міністерство закордонних справ уже спростувало слова грузинського премʼєр-міністра. Зараз це зробили також у відомствах Іспанії й Італії.

Нагадаємо, що 14 грудня Литва й Естонія розширили санкції проти грузинської влади. Головна причина — застосування насильства проти антиурядових протестувальників.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама