Українське Міністерство закордонних справ глибоко занепокоєне повідомленнями у міжнародних ЗМІ щодо можливої передачі Іраном балістичних ракет до Російської Федерації. Це може призвести до "руйнівних наслідків" у відносинах між Києвом та Тегераном.
Відповідна заява опублікована на сайті українського відомства.
Україна вкотре закликала керівництво Ісламської Республіки Іран утриматись від передачі Росії, яка згідно зі статутом ООН та норм міжнародного права є державою-агресором, будь-яких видів озброєння та військової техніки.
У МЗС наголосили, що вже понад два роки Україна та українці щоденно потерпають від російських терористичних обстрілів усіма видами смертоносного озброєння, зокрема дронами іранського виробництва.
"Поглиблення військово-технічної співпраці Росії та Ірану несе серйозні безпекові загрози не лише для України, але і для всієї Європи, Близького Сходу та світу. Закликаємо світову спільноту посилити тиск на Тегеран і Москву заради захисту міжнародного миру та безпеки", — йдеться у заяві МЗС.
Українське МЗС також заявило, що Іран має повністю та остаточно припинити надання зброї Росії, аби діями, а не словами довести щирість заяв свого політичного керівництва про непричетність до підживлення російської воєнної машини смерті.
"Застерігаємо офіційний Тегеран, що у разі підтвердження факту передачі Іраном балістичних ракет до Російської Федерації, це матиме руйнівні наслідки для українсько-іранських двосторонніх відносин", — додали в МЗС України.
Раніше The Wall Street Journal повідомляв, що Російська Федерація отримала від Ірану партію балістичних ракет. Ймовірно вони мають малу дальність дії.
Нещодавно Bloomberg писав, що найближчим часом Іран може вперше з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну передати Москві свої балістичні ракети. Таку інформацію отримала розвідка деяких європейських країн.
Як відомо, Іран і Росія активно розвивають військову співпрацю після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Водночас іранська сторона заперечує, що надає Москві військову допомогу. Офіційно Тегеран лише визнав, що постачав Росії невелику партію дронів-камікадзе перед повномасштабним вторгненням.
Нагадаємо, у серпні Офіс генерального прокурора оголосив про підозру іранському бригадному генералу Корпусу вартових ісламської революції, який у 2022 році на окупованій частині України займався навчанням російських військових. Сам Іран назвав такі твердження Києва неправдивими.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими