У середу, 30 квітня, пізно ввечері український уряд ухвалив рішення, які необхідні для підписання угоди між Україною та Сполученими Штатами Америки. Йдеться про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який залишив відповідний допис у своєму Telegram-каналі.
Він поінформував, що в основі угоди п’ять ключових принципів:
"Фонд буде наповнюватися внесками США та України. Прибутки Фонду будуть реінвестуватись винятково в Україну", — додав прем’єр-міністр України.
Денис Шмигаль підсумував, що завдяки цій угоді Україна зможе залучити значні ресурси для відбудови, розпочати економічне зростання, отримати новітні технології від партнерів та стратегічного інвестора в особі США.
Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент запевняв, що його країна не вносила жодних коректив у документ і готові підписати угоду з Україною про корисні копалини. Однак усе залежить від української сторони. Відповідаючи на запитання журналіста про підписання угоди про корисні копалини з Україною, він додав, що з американського боку немає жодних перепон для фіналізації договору.
Нагадаємо, що, за інформацією видання Financial Times, підписання рамкової угоди про використання ресурсів між Україною та США перебуває під загрозою зриву. У Києва та Вашингтона виникли розбіжності щодо умов оформлення цього документа.
Як заявили два українські посадовці, Вашингтон хоче одночасно підписати як рамкову угоду, так і окрему, детальнішу — про інвестиційний фонд, який керуватиме доходами від видобутку корисних копалин.
Ще одне джерело медійників, обізнане з позицією США, заявило, що переговори про угоду не завершилися, оскільки Україна нібито спробувала "переглянути умови" документа, узгоджені на вихідних.
А ось українські джерела пояснили виданню, що інформація США є неточною, і що Київ не може підписати обидва документи в середу. Адже угоду про фонд має ратифікувати Верховна Рада перед підписанням.