З середи, 9 квітня, у Канаді набувають чинності мита на американські автомобілі. Вони були запроваджені Оттавою у відповідь на тарифи, які наклав президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп.
Про це на своїй сторінці у соцмережі X (Twitter) заявив прем'єр-міністр Канади Марк Карні.
Відтак Канадою запроваджено 25% мита на всі ввезені з США автомобілі, які не відповідають умовам угоди про вільну торгівлю, а також 25% мита на запчастини до авто, які цим умовам відповідають, але не є з Мексики чи Канади.
"Президент Трамп спричинив цю торгівельну кризу — і Канада реагує цілеспрямовано і з силою", — наголосив Карні.
Варто додати, що Оттава була виключена з-під дії 10% базових тарифів, які Вашингтон наклав на майже всі країни світу. Втім, Канади стосується 25-відсотковий тариф США на імпортні автомобілі.
Нагадаємо, раніше очільниця Міністерства економіки Юлія Свириденко заявила, що мита, які були запроваджені Сполученими Штатами Америки 2 квітня, не є критичними для України. За її словами, ціни на харчові продукти не повинні зрости.