1 135 день війни
Особовий склад
919 570
Танки
10 521
Артилерія
25 625
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 597
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Чи вплинуть мита США на курс валют і ціни на продукти в Україні: прогноз Мінекономіки
Юлія Свириденко. Джерело: USM

Чи вплинуть мита США на курс валют і ціни на продукти в Україні: прогноз Мінекономіки

Мита, що були запроваджені Сполученими Штатами Америки 2 квітня, не є критичними для України. Ціни на харчові продукти не повинні зрости.

Таку заяву зробила очільниця Міністерства економіки Юлія Свириденко.

"Чи вплине мито від США на курс валют чи ціни на продукти в Україні? Коротка відповідь — ні, не вплине", — написала вона на своїй сторінці у мережі Х.

Посадовиця пояснила, що "мито на рівні 10% є відносно незначним". При цьому обсяги українського експорту в США теж не надто високі — 2,1% від загального обсягу експорту товарів за підсумками минулого року. За словами Свириденко, з них понад половина — це чавун і труби. Продукція агропромислового сектору — лише близько 137 мільйонів доларів.

"Тому мито не матиме відчутного прямого впливу ані на обсяги двосторонньої торгівлі, ані на курс і на внутрішні ціни на споживчому ринку України", — запевнила очільниця Мінекономіки.

До того ж вона вважає, що "у короткій перспективі це може навіть дати зворотний ефект". Адже для багатьох виробників продукції у світі втрата ринку США або суттєве його обмеження означатиме, що треба виходити на нові ринки. Зокрема, й на український.

"У довгостроковій перспективі країни, які потрапили під мито, можуть почати демпінгувати ціни. Тобто знижувати їх, щоб витіснити конкурентів. Тоді це може вплинути на наших виробників. Але і це не вплине суттєво ні на курс, ні на ціни", — пояснила Свириденко.

Водночас вона зауважила, що такий розвиток подій буде лише за умов, що країни, на які наклали мито, не будуть відповідати тим же щодо товарів із США. У цьому випадку прогноз буде залежати від рішень цих держав.

"Ще один аргумент щодо курсу долара — однією з причин введення глобальних тарифів США назвали "валютні маніпуляції" торгових партнерів. Тобто вважають, що деякі країни штучно занижують курс своєї валюти щодо долара. Тому США прагнуть послабити долар відносно інших валют. Це не означає, що його курс автоматично знизиться, але це один із факторів, що впливатиме на валютний ринок", — зазначила посадовиця.

Також Свириденко додала, що станом на сьогодні Україна має "гарну підтримку макрофінансової стабільності" від партнерів та міжнародних інституцій, тому значних коливань не варто очікувати.

Що відомо про впровадження США взаємних мит

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп 2 квітня заявив, що підписує указ, згідно з яким, США вводять нові митні тарифи проти усього світу. Загалом США запроваджують 10% тариф на весь імпорт. Він наголосив, що це буде золотий вік Америки. За словами лідера США, нові мита почнуть діяти вже завтра.

Вже від 3 квітня почнуть діяти американські мита на імпорт автомобілів та вантажівок в розмірі 25%. Крім того, адміністрація Трампа запровадила 25% мито на імпорт пива та алюмінієвих банок. 

Водночас із травня наберуть чинності ще й 25% тарифи на автозапчастини. Перелік запчастин наразі включає десятки тарифних кодів, включаючи двигуни, трансмісії, силові агрегати та електричні компоненти, а також інші частини, такі як гальмівні шланги, але вітчизняні виробники зможуть вимагати доповнення до списку.

Варто зауважити, що взаємні тарифи набудуть чинності з 9 квітня 2025 року. А мінімальний базовий тариф усі країни почнуть платити з 5 квітня. Так, базовий тариф у 10% додаватиметься до тарифів, введених проти конкретних країн. Для України також буде діяти базовий тариф у 10%.

Раніше ми опублікували повний список тарифів США на країни світу.

Нагадаємо, 2 квітня Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки ввело санкції проти мережі фізичних та юридичних осіб, яку постачала хуситам у Ємені зброю і крадене українське зерно.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама