Адміністрація Дональда Трампа призупинила свій мирний план щодо України, щоб надати Європі місце за столом переговорів.
Про це повідомляє The Telegraph.
Як зазначає видання, уповноважений президента США з питань України Кіт Келлог пообіцяв провести індивідуальні переговори з союзниками по НАТО, перш ніж завершити довгоочікуваний план припинення війни. Генерал Кіт Келлог сказав, що на останніх переговорах з європейськими дипломатами він буде шукати думки щодо форми будь-якої мирної угоди та того, яким буде внесок урядів у цей процес. Він пообіцяв провести ці переговори з "прем’єр-міністрами та президентами" альянсу НАТО, що заспокоїть тих, хто боїться бути замороженим у переговорах Вашингтоном.
Водночас генерал Келлог заявив, що оприлюднить елементи мирного плану на Мюнхенській конференції з безпеки в Німеччині цими вихідними. The Telegraph розуміє, що це буде пропозиція продовження військової підтримки Києва в обмін на доступ до рідкоземельних ресурсів України. Європейці, які проводили переговори з генералом Келлогом, були запевнені, що Вашингтон хоче зміцнити позиції України в будь-яких майбутніх переговорах з Росією, повідомили джерела, знайомі з переговорами.
Раніше повідомлялося, що представник пана Трампа в Україні представить весь проект на міжнародному зібранні в столиці землі Баварія, що він пізніше спростував.
Президент США заявив, що припинить війну між Україною та Росією, яка точиться майже три роки, через 24 години після своєї інавгурації 20 січня. Але цей амбітний графік зірвався, коли генерал Келлог отримав 100 днів для досягнення мирної угоди після того, як його призначили спеціальним представником пана Трампа в Україні. Це може бути ще більше відкладено, оскільки посланник запланував зустрічі з лідерами інших країн-членів НАТО.
Також були ознаки розриву між Трампом і його представником, який не знав, що президент США мав заплановані переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Генерал Келлог приватно визнав, що він дізнався про зустріч лише з телевізійного каналу новин під час зустрічі з європейськими чиновниками. Це викликало побоювання, що посланник може недостатньо впливати на Трампа або навіть не володіти компетенцією для укладення остаточної угоди.
Очевидні затримки в мирних переговорах відбулися, коли Росія дала сигнал, що переговори зі США також зайшли в глухий кут. Москва припустила, що вона ще не отримала жодної пропозиції, яка б переконала її сісти за стіл переговорів.
Минулих вихідних Трамп заявив, що провів переговори з Володимиром Путіним і російський президент "хоче, щоб люди перестали вмирати". Але в інтерв'ю New York Post президент США відмовився сказати, коли він спілкувався з Путіним.
У відповідь заступник міністра закордонних справ Росії Михайло Галузін заявив: "Важливо, щоб слова були підкріплені практичними кроками, які враховують законні інтереси Росії, демонструють готовність до викорінення першопричин кризи та визнання нових реалій. Конкретних пропозицій ще не надходило".
Минулого тижня Дмитро Пєсков, речник Кремля, заявив, що переговори з адміністрацією Трампа активізувалися. Раніше Москва вимагала від України суттєво скоротити чисельність своїх збройних сил і пообіцяла не вступати до НАТО та Європейського Союзу як плату за мир.
У понеділок, 10 лютого, президент України Володимир Зеленський заявив, що не впевнений, що інформація про спілкування лідера США Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним відповідає дійсності. Вона потребує додаткової перевірки.
Раніше український президент Володимир Зеленський повідомив, що представники американського лідера Дональда Трампа прибудуть в Україну ще до Мюнхенської безпекової конференції, яка запланована на 14-16 лютого.
Нещодавно радник президента США з питань нацбезпеки Майк Волтц заявив, що цього тижня Сполучені Штати обговорюватимуть варіанти, як завершити війну Російської Федерації проти України. Проте гарантії безпеки для Києва будуть покладені на Європу.
Нагадаємо, видання Newsweek написало, що Дональд Трамп уже встиг зробити главі Кремля Володимиру Путіну три значні "подарунки". Зокрема, Кремль привітав рішення ввести санкції проти Міжнародного кримінального суду на тлі комплексу заходів нової адміністрації США, які можуть зіграти на руку Володимиру Путіну. Також генеральний прокурор Пем Бонді зупинила зусилля федеральних правоохоронних органів щодо боротьби з таємними кампаніями впливу з боку Росії й інших противників. А ще міністерство юстиції США припинило зусилля щодо забезпечення санкцій щодо олігархів, близьких до Кремля.