Днями у соцмережах проросійські користувачі поширили чергову фейкову інформацію щодо України. Цього разу вона стосувалася Православної церкви України.
Про це повідомляє проект MythDetector.
"20-22 січня 2024 року у Facebook було поширене відео із заявою про те, що воно зняте в Православній Церкві України. Автори дописів зазначають, що нібито звільнена від "проросійських екзархів" Православна церква України була захоплена "режимом Зеленського", проводячи замість богослужінь музичні виступи", — йдеться у повідомленні.
Фахівці проекту встановили, що насправді це відео було зняте не в храмі Православної церкви України, а в Соборі Воскресіння в Івано-Франківську, який належить Українській греко-католицькій церкві. Наголошується, що на відео чітко видно розташування релігійних символів, люстри та вікна з керамічним склом, завдяки чому було можливо визначити конфесію храму.
Сам ролик було знято 14 січня, і на ньому зафіксований виступ оркестру Львівської духовної семінарії. Згідно з інформацією, опублікованою на офіційному вебсайті собору, члени оркестру семінарії прийшли до нього після богослужіння та грали на різних музичних інструментах для духовенства та відвідувачів церкви.
Фото: Архікатедральний і Митрополичий Собор Воскресіння Христового УГКЦ
Нагадаємо, раніше у соцмережах активно поширювалася інформація про нібито грошову виплату у розмірі 16 тисяч гривень від Українського Червоного Хреста. Проте вона неправдива.
До того ж 22 січня громадяни України почали отримувати повідомлення нібито від Державної служби з надзвичайних ситуацій про "евакуацію" населення через "удар по Хмельницькій атомній електростанції". У Центрі стратегічних комунікацій заявили, що це — фейк.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими