Консерватори зберегли більшість у Сенаті Франції

25 ВЕРЕСНЯ 2017 12:20

За підсумками непрямих виборів частини членів Сенату Франції консервативна партія «Республіканці» збереже більшість у верхній палаті парламенту. Попередні результати голосування оприлюднили ввечері неділі, 24 вересня, повідомляє TrueUA з посиланням на France 24  

Водночас партія президента Макрона «Республіка на марші» отримала менше місць, ніж сподівалася.  

Згідно з підрахунками, консерватори можуть отримати від 146 до 156 місць у Сенаті.  

На другому місці соціалісти, які матимуть близько 70 місць у Сенаті. Керівництво соціалістів заявило, що задоволене результатами виборів.   

На третьому місці традиційні центристи. Натомість партія чинного президента Франції Еммануеля Макрона «Республіка на марші» отримує не більше 22 місць, ставши четвертою за потужністю силою в Сенаті.   

Комуністи матимуть не менше 10 мандатів.   

Натомість «Національний фронт» Марін Ле Пен не матиме у Сенаті жодного місця.Шляхом непрямих виборів 171-го сенатора з 348 обирали близько 75 тисяч виборників (переважно депутати місцевих рад).  

На відміну від Національної асамблеї - нижньої палати французького парламенту, - Сенат має меншу вагу під час ухвалення законів. Останнє слово залишається за членами Національної асамблеї.  

Нагадаємо, що 23 вересня десятки тисяч людей вийшли у Парижі на акцію проти реформи ринку праці, ініційованої президентом Франції Макроном.   

Організатором протесту стала крайня ліва партія «Нескорена Франція».

 

Політика, 25.09.2017 12:20