1 153 день війни
Особовий склад
941 770
Танки
10 679
Артилерія
26 659
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 270
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Ми раді любому способу, який забезпечить нашу потребу в людях: Залужний прокоментував вручення електронних повісток
Фото: Офіс президента

"Ми раді любому способу, який забезпечить нашу потребу в людях": Залужний прокоментував вручення електронних повісток

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний підтримав вручення електронних повісток. Він заявив, що Україну влаштує будь-який спосіб мобілізації, який забезпечить армію поповненням нових резервів.

Таку думку генерал висловив на брифінгу 26 грудня.

"Ми раді любому способу, який забезпечить нашу потребу в людях. Якщо внаслідок електронних повіток ми їх отримаємо, це буде дуже добре. Якщо це буде здійснено якимось іншим чином, також це дуже добре. Але і Збройні сили України, і Генеральний штаб в цих питаннях знаходимося у ролі споживачів", — пояснив Головнокомандувач ЗСУ.

Також Залужний наголосив, що вручення електронних повісток — не пропозиція Генштабу чи Збройних сил України

"У нас навіть нема можливості оцінити, чи можливо це", — додав він.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 25 грудня вніс до Верховної Ради законопроект, який передбачає суттєві зміни у процесі мобілізації. Тепер на військовозобов'язаних, які намагаються уникнути призову, чекає чимало заборон та покарань від держави. Так, у законопроекті №10379 уряд пропонує заборонити ухилянтам виїжджати за кордон. На законодавчому рівні у Кабміні хочуть заборонити проведення операцій з рухомим та нерухомим майном, накласти обмеження на право керувати транспортним засобом та отримувати посвідчення водія, а також розпоряджатися грошима та іншими цінностями.

Крім того, згідно із законопроектом №10378 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби", передбачається уточнення підстав для надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації

Зазначається, що певні військовозобов'язані, які були звільнені від строкової служби під час воєнного стану, не підлягають призову на службу протягом шести місяців під час мобілізації.

Водночас проект закону визначає, що державні службовці, співробітники Бюро економічної безпеки України, Державної виконавчої служби України та прокуратури не мають права на відстрочку від призову.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама