Нове дослідження японських науковців з Університету Нагоя встановило, що високий вміст телуру, який забруднює продукти рослинного походження, сприяє розвитку підвищеного кров'яного тиску.
Про це повідомляє видання Nutritioninsight.
"Попередні дослідження показали, що вплив телуру пов’язаний з окислювальним стресом (шкідливі реактивні молекули в організмі). Він пошкоджує кровоносні судини та підвищує артеріальний тиск. Тому ми припускаємо, що вплив телуру підвищує артеріальний тиск через окислювальний стрес у серцево-судинній системі", — наголошують автори дослідження.
Телур потрапляє в їжу через ґрунт, який був забруднений викидами пилу та шлаку в результаті видобутку та промисловості. Він переноситься з ґрунту на культурні рослини: зернові, морква, бобові та часник. Зі збільшенням рівня його споживання зростає ймовірність розвитку або загострення гіпертонії, тобто хронічного високого кров'яному тиску. Проте ретельніший моніторинг рівня телуру в певних харчових продуктах може знизити високий кров’яний тиск у населення планети загалом.
За словами науковців, зернові та бобові містять багато різноманітних поживних речовин, які можуть зменшити ризик гіпертонії, попри високий рівень телуру. Так, результати наукового дослідження є важливими та свідчать про те, що вплив телуру загрожує здоров’ю людей. Зернові та бобові, такі як рис і ферментовані соєві боби, є популярними харчовими продуктами у світі, особливо в Японії.
Вчені наголошують, що розробка недорогої та простої системи для моніторингу концентрації телуру в продуктах є важливою. Проте наразі концентрацію цієї речовини часто вимірюють за допомогою приладу під назвою "мас-спектрометрія", який є дорогим і вимагає спеціальних знань для роботи з ним.
"Під час нашого дослідження ми підтвердили, що концентрація телуру в сечі служить біомаркером, що відображає вплив за допомогою приладу. Якщо ми зможемо легше виявляти концентрацію телуру не лише в сечі, але й у їжі, ґрунті та інших зразках навколишнього середовища та з’ясовувати зв’язок із різними параметрами здоров’я, очікується, що це прискорить дослідження впливу телуру на здоров’я", — додають автори дослідження.
За словами професора програми вищої медичної школи з інтегрованої медицини та науки про соціальне життя Університету Нагоя Масаші Като, розробка методів приготування та обробки (миття, очищення від шкірки та кип’ятіння), а також матеріалів, які зменшують вміст телуру в їжі, буде важливою темою для майбутніх досліджень. Зокрема, автори дослідження також намагаються розв'язати цю проблему, розробляючи посуд, який поглинає токсичні елементи.
Нагадаємо, раніше американські науковці з Техаського технологічного університету визначили, що за відчуття ситості й голоду в людському організмі відповідає особливий механізм. Водночас механізми, які закладені в основі цього явища, усе ще залишаються незрозумілими для науки.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими