Підтримати проект
Муженко: після навчань «Захід-2017» у Білорусі залишилися російські війська
30 ВЕРЕСНЯ 2017 08:17

Росія залишила своїх військових в Білорусії після завершення навчань «Захід-2017», незважаючи на обіцянку вивести їх. Про це заявив головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ), генерал армії Віктор Муженко в інтерв'ю агенції Reuters, інформує TrueUA.

«У нас є інформація про те, що вони відкликали лише кілька підрозділів з оголошених 12,5 тисяч військових, з яких три тисячі були росіянами. Але насправді їх там було значно більше», - повідомив Віктор Муженко.

Він відзначив, що відкликання російських військ було лише імітацією. «Росія продемонструвала, і це було насамперед демонстрацією, повернення авіаційних підрозділів - вони знялися з аеродромів і полетіли до Росії. Але ми розуміємо, що 300-400 кілометрів для авіації - це відстань, яку можна подолати за дуже короткий час», - сказав він.

Нагадаємо, що навчання «Захід-2017» відбулися на території Білорусі та Росії з 14 по 20 вересня. Перед їх початком Москва запевнила НАТО, що маневри носять виключно оборонний характер. За даними міністерства оборони РФ, в навчаннях взяли участь до 12,7 тисячі військових, до 70 літаків і гелікоптерів, 680 одиниць бойової техніки, у тому числі близько 250 танків.

Після завершення навчань в Північноатлантичному альянсі (НАТО) заявили, що масштаби навчань були значно більшими, ніж було анонсовано. За даними НАТО, маневри проходили не тільки на території Білорусі, Калінінградської та Ленінградської областей РФ та в акваторії Балтійського моря, а також в Арктиці, на Далекому Сході, в Чорному морі неподалік від кордону з Україною, в Абхазії.

Світ, 30.09.2017 08:17