Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна переконаний, що єдиний шлях до миру — це піти з України та залишитись у її межах. Усі вимоги про припинення війни мають бути адресовані лише Москві.
Про це повідомляє ERR. Політик зазначив, що майже три роки жорстокої російської агресії проти України роблять заклики до миру дедалі частішими.
"Це небезпечна тенденція, яка припускає, що впевненість Заходу в собі похитнулася. Наші коливання чи навіть найменші натяки на поступки лише заохочують Росію продовжувати свій агресивний курс", — сказав Тсакхна.
Естонський міністр наголосив, що мир може бути справедливим і тривалим, або несправедливим і брехливим, відкриваючи шлях до подальшого кровопролиття. Немає кращого уроку в історії, ніж те, що сталося у 1938 році у столиці Баварії.
"Світ був врятований у Мюнхені", — заявив прем'єр-міністр Великої Британії Невілл Чемберлен, коли він разом з Адольфом Гітлером, Беніто Муссоліні та Едуардом Даладьє підписав Мюнхенську угоду, яка вимагала від Чехословаччини поступитися територіями, населеними судетськими німцями, Німеччиною. Віддавши Гітлеру невелику територію іншої країни, сподівалися уникнути початку війни. На жаль, наївно. Результат виявився прямо протилежним.
Тсакхна заявив, що для диктатора, що рухається імперіалістичними ідеями, така поблажливість лише показала слабкість міжнародної спільноти й дала Гітлеру сміливість вимагати ще більшого. Не минуло й року з дня урочистого проголошення миру, як вибухнула Друга світова війна з жахливими наслідками для всього світу. Від "врятованого" світу у Мюнхені нічого не залишилося.
"Світовий порядок, заснований на Лізі Націй, впав, мільйони людей загинули, а багато країн протягом десятиліть залишалися жертвами окупації. За передчасну угоду було заплачено дуже важку ціну. Зараз ми переживаємо момент, багато в чому схожий на 1938 рік. Зараз ми ще можемо уникнути помилок того часу", — йдеться у заяві очільника естонського МЗС.
Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявляв, що для початку мирних переговорів Росія має відійти на позиції, які були до початку повномасштабної війни. Натомість Україна проти заморожування війни та компромісів щодо територій.
Нагадаємо, що в Україні вже 38% громадян вважають проведення переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним дієвим способом досягнення миру. Протилежну думку мають — 48%. Про це засвідчили результати опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 20 по 26 вересня 2024 року.
Також 4 листопада Андрій Єрмак запевнив, що Україна не веде жодних перемовин з Російською Федерацією. Це також стосується й інформації, оприлюднену низкою ЗМІ щодо нібито переговорів Києва та Москви про припинення ударів по енергетиці.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими