
Рада оборони Чернігівської області ухвалила рішення про обов’язкову евакуацію з 1 липня з 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох територіальних громадах. Таким був запит від військових.
Про це повідомив начальник Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус.
Він уточнив, що йдеться про 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох громадах.
Корюківська територіальна громада:
Городнянська територіальна громада:
Новгород-Сіверська територіальна громада:
Семенівська територіальна громада:
"Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації зі семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку. Охочі мешканці виїхали, решта — писали відмови", — зауважив Чаус.
Очільник військової адміністрації Чернігівщини додав, що тут ідеться про такі населені пункти:
Сновська територіальна громада:
Городнянська територіальна громада:
Новгород-Сіверська територіальна громада:
Семенівська територіальна громада:
За даними громад і районних військових адміністрацій, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі мешканців. Серед них — 120 дітей.
"Алгоритм дій уже напрацьований. Мешканців поінформують про місця збору. Всі необхідні служби залучені. Є затверджені евакуаційні маршрути та транспорт. Розселення людей — обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені. Евакуацію маємо завершити за два місяці", — підсумував В’ячеслав Чаус.
Нагадаємо, що на початку червня в Донецькій області розширили зону евакуації для сімей з дітьми. Рішення стосується декількох населених пунктів.