Фото: 580 МпБр імені Івана Виговського

На яких напрямках наступають окупанти: нові дані Генштабу щодо ситуації на фронті

Протягом доби, 21 травня, на фронті відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог активно атакує позиції Збройних сил України на Покровському, Харківському, Сіверському та Краматорському напрямках. Проте наші військові стримують ворога та дають гідну відсіч діям противника.

Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

"Ворог продовжує активні дії на більшості напрямків, намагаючись прорвати оборону українських військ. Найбільше зіткнень відбулося в смугах оборони наших підрозділів", — зазначили військові.

Ситуація на фронті

На Харківському напрямку з початку доби відбулося 12 бойових зіткнень. Тривають бої в районах Вовчанська і Стариці. Російська авіація скидала керовані авіабомби на Вовчанськ, Липці й одразу три — на Білий Колодязь. Ситуація залишається під контролем українських підрозділів, наші воїни завдають ворогу вогневого ураження. 

На Куп’янському напрямку російські окупанти дев’ять разів атакували наші оборонні рубежі. Бойові зіткнення тривають в районах населених пунктів Синьківка та Іванівка.

На Сіверському напрямку не вщухають бойові дії в районі Білогорівки.

На Краматорському напрямку кількість бойових зіткнень поточної доби зросла до десяти. Українські воїни продовжують відбивати ворожий штурм у районі населеного пункту Кліщіївка. Ворог успіху не має.

На Покровському напрямку точаться бої на напрямках населених пунктів Калинове, Новоолександрівка, Сокіл, Уманське, а також Прогрес. Загалом ворог уже 33 рази намагався покращити тактичне положення. Українські захисники жорстко відповідають російським окупантам.

На Времівському напрямку рашисти шість разів намагалися просунутися в напрямку села Старомайорське. Усі спроби були відбиті нашими захисниками.

На Придніпровському напрямку російські терористи завдали авіаударів у районах Новоберислава та Веселого, скинувши на кожен по три КАБи.

На інших напрямках суттєвих змін в обстановці не зафіксовано.

Атаки ЗСУ

Від початку доби авіація Повітряних сил, армійська авіація та підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України уразили загалом 16 районів зосередження особового складу російських окупантів, дві радіолокаційні станції та одну артилерійську систему противника. Зокрема, українські воїни тримають ворога під жорстким вогневим контролем. 

Нагадаємо, що, за інформацією аналітиків американського Інституту вивчення війни, Росія зосереджує обмежені, малоукомплектовані та незгуртовані сили на Сумському напрямку. Навіть таке угруповання зможе досягнути ймовірно бажаного ефекту відтягування та закріплення українських військ на міжнародному кордоні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 21.05.2024 20:55