Віктор М'ялик. Джерело: vsirazom.ua

Нардеп, який декларував 158 квартир і не тільки, пропонує запровадити в Україні нове свято — День подяки Богові

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про встановлення в Україні нового свята — Дня подяки Богові. Його мали би відзначати в останню неділю вересня, оскільки в цей час завершується збирання врожаю.

Про це свідчить проект №10371. Його подав народний депутат Віктор М'ялик і група депутатів, серед яких голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Текст постанови поки що відсутній на сайті парламенту.

Раніше М'ялик із фракції "За майбутнє" самостійно подавав законопроект, яким пропонував запровадити в Україні нове свято — День подяки Богові. У попередній записці до законопроекту М'ялик пропонував обрати останню неділю вересня датою нового свята, оскільки в цей час завершується збирання врожаю. Він вважає цей день особливою нагодою для всіх українців звернутися до Бога.

"Цього дня кожен матиме особливу можливість звернутися до Всевишнього з молитвою про очищення від гріхів та духовне зцілення, з вдячністю про добробут та добрі врожаї в нашій країні, з проханням про збереження миру, єдності та незалежності нашої держави", — йдеться в пояснювальній записці.

Що відомо про Віктора М'ялика

Віктору М’ялику 2021 року повідомляли про підозру за ухилення від сплати податків на понад 97 мільйонів гривень. Правоохоронці підозрювали, що він займався підприємницькою діяльністю, не бувши юридичною особою.

Слідство встановило, що підозрюваний 2012 року розпочав будівництво багатоквартирних житлових будинків у Петропавлівській Борщагівці та Софіївській Борщагівці Київської області. Він планував отримати прибуток від подальшого продажу квартир і нежитлових приміщень. При цьому не здійснив реєстрацію як суб'єкт господарської діяльності у формі фізичної особи-підприємця або юрособи.

Доходи від продажу квартир і нежитлових приміщень нардеп декларував як доходи фізособи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності. При цьому застосовувалася ставка податку розміром 5% замість необхідних 18%. З 2015 по 2020 роки за довіреністю уповноважена особа продавала нерухомість нардепа та перерахувала на рахунок М'ялика понад 360 мільйонів гривень доходу від цих угод. Сам нардеп свою провину заперечує.

Раніше, 2019 року, депутат задекларував 158 квартир, гаражі, місця для паркувань і земельні ділянки у Києво-Святошинському районі, а також 314 117 гривень зарплати.

Нагадаємо, 21 грудня Верховна Рада прийняла законопроект про медичний канабіс № 7457 у другому читанні. За нього проголосували 248 народних депутатів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 25.12.2023 16:37