1 151 день війни
Особовий склад
940 150
Танки
10 676
Артилерія
26 600
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 176
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Нардепи планують запровадити перевірки на мобінг на роботі
Фото ілюстративне зі соцмереж

Нардепи планують запровадити перевірки на мобінг на роботі

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект про розблокування позапланових перевірок. Вони відбуватимуться за заявою працівника або профспілки стосовно вчинення мобінгу на роботі.

Про це свідчить проект закону №11044. У пояснювальній записці автори документа зауважили, зараз діє заборона на позапланові перевірки у сфері праці, крім визначених випадків.

Водночас за 2023 рік до Державної служби з питань праці та територіальних органів надійшло 553 звернення щодо ознак мобінгу (цькування співробітника на роботі).

"У звʼязку з цим виникла необхідність внести зміни до законодавства та розширити перелік випадків, в яких можна проводити позапланові заходи державного нагляду (контролю) під час дії правового режиму воєнного стану", — йдеться в документі.

Проект закону пропонує встановити, що в період дії воєнного стану Держпраці може проводити перевірки для виявлення неоформлених трудових відносин, вчинення мобінгу та законності припинення трудових договорів.

Що таке мобінг

Мобінг — це систематичне цькування, психологічний терор, форми зниження авторитету, форма психологічного тиску у вигляді цькування співробітника у колективі, зазвичай з метою його звільнення.

Ознаки мобінгу

Систематичність: дії або бездіяльність мають повторюваний характер, тривають протягом певного часу (не менше одного місяця)

Намір: дії або бездіяльність, спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери

Наслідки: мобінг може призвести до погіршення психологічного стану працівника, зниження його працездатності, а також до звільнення з роботи

Види мобінгу

Психологічний: образи, погрози, знущання, поширення неправдивих чуток, ігнорування, бойкот

Економічний: позбавлення премій, зниження зарплати, несправедливе навантаження роботою

Фізичний: побиття, тілесні ушкодження

Нагадаємо, що в Україні 23 грудня 2022 року набрав чинності закон №2806-ІХ, яким встановлюється адміністративна відповідальність за мобінг (цькування та приниження працівників на роботі).

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама