1 178 день війни
Особовий склад
971 690
Танки
10 825
Артилерія
27 908
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 167
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
336
БпЛА
36 123
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
НАТО назвало Росію довгостроковою загрозою: як це вплине на підтримку України
Кястутіс Будріс. Джерело: Facebook

НАТО назвало Росію довгостроковою загрозою: як це вплине на підтримку України

У НАТО, посилаючись на аналітичні матеріали розвідки, визначили Росію довгостроковою військовою небезпекою для Альянсу. Це означає загрозу для всієї північноатлантичної безпеки, включаючи Сполучені Штати Америки.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс під час спільної прес-конференції з українським колегою Андрієм Сибігою.

За його словами, Росія десятиріччями готувалася до протистояння з НАТО, ця тенденція не змінилася. Про це свідчить повна жорстокість тих військових сил, які росіяни використовують після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

"Тепер ми можемо оцінити, що їхні військові сили використовуються і для політичних цілей. Ці політичні цілі очевидні. Путін уже декілька разів їх називав", — наголосив Будріс.

Зокрема, додав Будріс, Кремль прагне витіснити США з Європи, підірвати інфраструктуру Альянсу та не допустити процвітання країн Балтії.

"Це довгострокова мета для Росії. Ми оцінюємо загрозу, наміри та можливості. Намір очевидний. Він про це об'єктивно каже. І спроможності теж він розбудовує. Тож загроза реальна та довгострокова. І ми маємо забезпечити стримування", — пояснив він.

Будріс наголосив, що НАТО, як і Україна, має лише три варіанти взаємодії з Росією: війна, загрози або окупація.

"Щоб уникнути останнього, необхідно перебувати в позиції стримування, інакше ми опинимося в стані війни", — заявив він.

У цьому контексті він назвав підтримку України та її майбутнє членство в НАТО ключовими елементами безпеки регіону.

"Немає ілюзії про їхні наміри. Які б історії вони не розповідали про співпрацю, їм ніхто не потрібен. Їм потрібні території, вони хочуть підкоряти сусідів. Ось із ким ми маємо справу. Тому зараз наш обов'язок переконати європейських партнерів інвестувати в оборону більше та відбудовувати наші сильні сторони, щоби ми залишалися ефективними проти росіян", — підсумував Будріс.

Нагадаємо, що сьогодні міністри закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і Кястусіс Будріс прибули до України. Для німецької гості, яка в Києві з офіційним візитом уже 11 раз, це, ймовірно, остання поїздка під час перебування на посаді.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама