Фото: НАЗК

НАЗК позбавило угорський OTP Bank статусу спонсора війни: відомі деталі

Національне агентство з питань запобігання корупції виключило угорський OTP Bank зі списку міжнародних спонсорів війни. Під час дискусій, що тривали останні кілька днів за участю Європейської служби зовнішніх справ, банк взяв на себе низку зобов'язань щодо своїх подальших планів на російському ринку.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

Зазначається, що, виконуючи домовленості, відомство виключило банк зі списку міжнародних спонсорів війни.

"НАЗК очікує, що OTP Bank без зволікань дотримуватиметься досягнутої домовленості", — йдеться у заяві.

Санкції щодо угорського OTP Bank

Національне агентство України з питань запобігання корупції 4 травня внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни через діяльність у РФ та фактичне визнання "Л-ДНР".

Після цього міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що через включення Україною угорського OTP Bank до переліку спонсорів війни Будапешту буде важко домовитися з Євросоюзом про нові санкції проти РФ. Крім цього, він повідомив, що Угорщина блокуватиме черговий транш в розмірі 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру, який фінансує державам-членам військове обладнання, що передається Україні.

20 серпня стало відомо, що Україна та Угорщина ведуть перемовини після того, як НАЗК внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. У відомстві заявили, що коли OTP Bank підтвердить, що він припинив видавати пільгові кредити військовим РФ і продемонструє Україні план виходу з російського ринку у короткостроковій перспективі, то його виключать з переліку.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції призупиняє статус п'яти грецьких компаній-перевізників та угорського OTP Bank у переліку міжнародних спонсорів війни. Таке рішення ухвалили після переговорів між представниками Агентства та представниками компаній та урядів цих країн щодо припинення співпраці з Російською Федерацією. 

Згодом у Міністерстві зовнішніх справ Угорщини відреагували на рішення України щодо призупинення статуту міжнародного спонсора війни для угорського OTP Bank. Будапешт і надалі відмовляється розблокувати 500 мільйонів євро з військового фонду ЄС.

"До тих пір, поки OTP Bank не буде вилучено зі списку, Угорщина не братиме участі в подальшому фінансуванні ЄС для передачі озброєнь Україні", — йдеться в повідомленні.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими
Політика, 02.10.2023 20:59