В Україні підтвердили випадки нових субваріантів коронавірусу — Nimbus та Stratus. Це нові мутації штаму Омікрон.
Про це на сторінці в Facebook повідомляє Міністерство охорони здоров'я України. Як зазначають у Міністерстві, субваріант Nimbus (NB.1.8.1), як і субваріант Stratus (XFG), наразі домінують у світі і є новими мутації штаму Омікрон.
"Загалом в Україні підтверджено 38 випадків субваріанта Stratus та один — Nimbus", — пише прес-служба МОЗ.
За даними Центр громадського здоров’я України, з 4 по 10 серпня COVID-19 підтвердили у 1 197 українців.
"На тлі сезонного зростання захворюваності вакцинація залишається рекомендованою для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19", — наголосили у Міністерстві.
Як зазначили у МОЗ, в Україні використовують омікрон-специфічну вакцину, яка адаптована для захисту проти варіанту Omicron коронавірусу SARS-CoV-2 та його субваріантів, які циркулюють у світі.
Раніше повідомлялось, що станом на 11 серпня у Києві спостерігається зростання кількості випадків захворювання на COVID-19, зокрема й на новий штам XFG або Stratus.
Нагадаємо, раніше у семи областях України медики підтвердили захворювання новим штамом коронавірусу Stratus. Зараз він є одним із двох підвидів COVID-19, які домінують у світі.
Додамо, в лютому цього року стало відомо, що в Китаї вірусологи виявили новий коронавірус кажана, який може заражати людей тим самим шляхом, що й COVID-19. Цей вірус є новою лінією коронавірусу Hku5.